AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaşlı Mehmet Topal: "Josef ile ikimize algı operasyonu yaptılar"

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 24 Tem 2021 - 16:58 / Son Güncelleme : 24 Tem 2021 - 21:57

Beşiktaş'ın yeni transferi Mehmet Topal antrenman öncesi açıklamalarda bulundu. tecrübeli oyuncu, Sergen Yalçın ve Josef De Souza hakkında da konuştu.

Beşiktaşlı Mehmet Topal: "Josef ile ikimize algı operasyonu yaptılar"

AJANSSPOR-HABER

Başakşehir ile sözleşmesi sona erdikten sonra Beşiktaş'a transfer olan Mehmet Topal basına açıklamalar yaptı. Tecrübeli oyuncu, "Ben formasını giydiğim takımların formasını üstümde değil de başımda taşımaya gayret ettim. İnşallah burada da böyle olur" dedi. 

'Sergen Yalçın Başakşehir'deyken de beni istedi'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın kendisini daha önce de istediğini söyleyen Mehmet Topal, "Kim oynarsa oynasın herkes birbiri için mücadele edecek. Takım başarısı için çaba gösterecek. Sergen hocam benim için çok güzel şeyler söyledi. Başakşehir ile şampiyon olduğumuz sene beni çok istemişti ama kısmet olmadı" diye konuştu.

'Beşiktaş şampiyonluğu hak etti'

Topal, Beşiktaş'ın şampiyonluğunu "Geçen seneki şampiyonluk bence hak edilmiş bir şampiyonluktu. Bundan öncede söylemiştim. İnşallah bu yıl da aynısı olur" sözleriyle değerlendirdi. Oynadığı bütün takımlarda şampiyonluk yaşamasını ise şöyle yorumladı:

 

"Kırılması zor bir rekordan bahsettiniz ama benim için önemli olan rekor değil, takımın başarısı. Dediğim gibi umarım şampiyonluk yaşarız ve benim için güzel bir anı olarak kalır."

'Transferimde para konuşmadık'

Mehmet Topal, Beşiktaş'a transferini "Geçmişte yaptıklarımdan ötürü zaten çok fazla maddiyata takılan bir insan olmadığımı az çok biliyorsunuz. Benim için paradan çok daha önemli şeyler var. Maddiyat için çok fazla konuşmadık. Hemen sonuçlandırdık. Benim için önemli olan başarı" diyerek anlattı.

'Josef benim kardeşim gibi'

Josef De Souza ile Fenetbahçe günlerinden sonra yeniden birlikte oynayacaklarının hatırlatılması üzerine Mehmet Topal şöyle konuştu: "Josef’le çok uzun zaman birlikte oynadık. Benim en iyi arkadaşlarımdan birisi. Kardeşim gibi görüyorum onu. Kendisine de söyledim.

 

 

'Josef De Souza ile çok iyi sezon geçirdik' 

Biz beraber çok iyi maçlar çıkarmıştık ama maalesef bir algı operasyonuyla insanların zihninde farklı gösterilmeye çalışıldı. Yoksa, taktiksel olarak bakıldığında en iyi sezonlarımızdan birini geçirmiştik. Burada da kim oynarsa oynasın önemli değil. Sahaya kim çıkarsa çıksın, herkes birbiri için mücadele edecek."

Önerilen Haber
Yeniden yan yana onlar
Yeniden yan yana onlar

Mehmet Topal: 20 yaşında gibi heyecanlıyım

Son olarak 20 yaşındaki gibi heyecanlı olduğunu ifade eden 35 yaşındaki futbolcu, "Şampiyonlar Ligi mükemmel bir atmosfere sahip. Her futbolcunun oynamak istediği, bulunmak istediği bir yer. Bu yıl da Şampiyonlar Ligi’nde oynamak benim için çok iyi olacak" dedi.