Mehmet Zeki Çelik'ten transfer açıklaması! Premier Lig...

15 Aralık 2019 13:37- Son Güncelleme - 15 Aralık 2019 13:47
Google news abonelik

Fransa'nın Lille ekibinde oynayan milli futbolcu Zeki Çelik, Süper Lig'de forma giymemesinden dolayı herkesin kendisini gurbetçi zannettiğini söyledi. Yurt dışında yaşayan milli sporcuların ülke dışındaki hayatlarını TRT Spor'da ekrana getiren 'Sporcu Vizesi' programına konuşan Çelik, Premier Lig'e transfer olup olmayacağı sorusunu da yanıtladı.  Zeki Çelik, Premier Lig'e transfer oluyor mu? İşte açıklamaları...

Mehmet Zeki Çelik: "Herkes gurbetçi zannediyor"

Süper Lig'de oynamadan yurt dışına transfer olduğu için gurbetçi olarak bilindiğini belirten Zeki Çelik, "Bu konu beni üzüyor açıkçası. Nereden çıktığını bilmiyorum, sanırım Süper Lig'de oynamadığım için öyle zannediyorlar. Ama ben Bursa'da doğup büyüdüm. 1'inci Lig'de oynadığım için Türkiye'de genelde beni gurbetçi zannediyorlar. Çünkü genelde insanlar Süper Lig'i takip ediyorlar" dedi.

Mehmet Zeki Çelik: "Merih bizim komandomuz"

Mehmet Zeki Çelik: "Merih bizim komandomuz"

Yusuf Yazıcı ile birlikte Lille'de çok iyi zaman geçirdiklerini anlatan Zeki Çelik, en çok Merih Demiral'ı özlediklerini belirterek, "Merih Demiral'ı çok seviyoruz. Yusuf ile Milli Takım'a gittiğimiz zaman hep şakalaşıyoruz. Merih'i özlüyoruz, arada bir onu arıyoruz da, çünkü çok pozitif iyi niyetli bir insan. Bunu da söylemeden geçmeyeyim, seviyoruz kendisini. Bizim komandomuz. O'na "Komando" diyoruz" diye konuştu.

Mehmet Zeki Çelik: "Yusuf çok komik bir çocuk"

Mehmet Zeki Çelik: "Yusuf çok komik bir çocuk"

Zeki Çelik, takım arkadaşı Yusuf Yazıcı ile çok eğlenceli vakit geçirdiklerini de ifade ederek, "Yusuf zaten çok komik bir çocuk. Birlikte iyi eğleniyoruz. Antrenmanda da çok gülüyoruz. Jose Mourinho, Tottenham'a transfer olunca bizim iki yardımcı hocamızın da onun yanına geçeceği belli oldu. Onların adına çok sevindik" şeklinde konuştu.

Mehmet Zeki Çelik'ten Premier Lig açıklaması

Programı sunucusunun, "Size de Premier Lig yolu gözüktü" demesi üzerine de Çelik, "Kim bilir, belki bizi de alırlar oraya (gülerek). Herkesin oynamak istediği bir lig, benim de hedeflerinden birisi Premier Lig'de oynamak" ifadelerini kullandı.

"Yusuf Yazıcı eksik anlattı"

"Yusuf Yazıcı eksik anlattı"

Yusuf Yazıcı'nın konuk olduğu programda trenle Paris'e giderken istasyon kaçırma hikayesini izlediğini de söyleyen genç futbolcu, hikayenin devamını şöyle anlattı:

"Yusuf ile yaptığınız programı izledim. Orada anlattığı istasyon kaçırma hikayesinin devamı var. Onun devamında Yusuf, bir Fransız ablanın kolunu kırıyordu az kalsın. Metro birden hızlanınca Yusuf, biraz da benim desteğimle ablanın üzerine düştü. Ben de Yusuf'un üzerine düştüm. Ablanın bayağı bir canı acıdı... Yusuf'a kızdı hatta (gülerek). Yusuf'un Fransızcası o zaman yoktu, anlamadı ama ben anladım. Sonra Yusuf'a tercüme ettim. Bazen Yusuf ile o anı hatırlayıp gülüyoruz."

"Avrupa'da artık aynı takımda oynayan birden çok futbolcumuz var"

"Avrupa'da artık aynı takımda oynayan birden çok futbolcumuz var"

"Eskiden bizim takımlarda baktığımızda iki tane Brezilyalı, ya da başka ülkeden futbolcunun olması enteresan gelirdi bize. Şimdi bizim futbolcularımız var Avrupa'da. Roma'da Cengiz Ünder - Mert Çetin, Schalke 04'te Ozan Kabak - Ahmet Kutucu, Juventus'da Merih Demiral - Emre Can ve siz buradasınız, nasıl bir duygu?" sorusu üzerine de Zeki Çelik, "Son dönemlerde bu arttı; bu sporcuların düşünce yapısından da kaynaklanıyor. Çünkü bu giden futbolcuların hepsinin hedefi var. Konuştuğumuzda görüyoruz, kendilerine bir hedef belirlemişler ve kendilerine inanıyorlar. Biz başarılı olmaya çalışıyoruz, inşallah onlar da gelip başarılı olurlar ve ülkemizden çok daha fazla genç yetenek çıkar" yanıtını verdi.

Milli takım ile ilgili de düşüncelerini söyleyen Zeki Çelik, "Gerçekten kenetlendik. İnanıyorum 2020'de iyi şeyler yapacağız" dedi.

"Fizyoterapistim ile aynı evde yaşıyoruz"

Maç programları ile de ilgili konuşan Zeki Çelik, fizyoterapisti ile aynı evde yaşadığını vurgulayarak, "3 günde bir maç oynuyoruz. Evde bir gün yatıp bir gün otelde kalıyoruz. Öyle geçiyor günlerimiz. Bu maç temposunu herkes kaldıramaz ve sakatlıklar oluyor. Fizyoterapist de bunun için bana çok iyi geliyor. Çünkü sürekli açma-germe, tedavi uyguluyor. Yemeklerime kadar bana söylüyor 'Şöyle yap, böyle yap. Daha iyi olur. Gel sana şu hareketi yapayım' diye. Hep öğretici şeyler gösteriyor ve eskiye göre fiziksel olarak kendimi daha rahat hissediyorum. Bu seviyedeki her futbolcuya lazım bence" ifadelerini kullandı.

"Kendime yatırım yapıyorum"

"Kendime yatırım yapıyorum"

Fransa'nın Lille ekibinde forma giyen Zeki Çelik, kendisine yatırım yaptığını belirterek, "Kendime yatırım yapıyorum. Bunu bana forvet oyuncumuz Lois Remy, daha önce Chelsea'de de oynadı, şu an kendisi 32-33 yaşında. O geçen sene söyledi, "Ben geç akıllandım. 30 yaşında fark ettim. Kendine yatırım yapmalısın" dedi. Ben şimdi iki tane de dil öğreniyorum. Bu bana çok büyük katkı sağlıyor. Fransızca ve İngilizceyi iyi bir seviyeye getirdikten sonra başka diller de öğrenmek istiyorum. İki dil için de farklı öğretmenlerden ders alıyorum. Çünkü hedeflerim var. Dilleri öğrenme nedenim de başka yerlere gittiğinde insanlar ile rahat konuşabilmem. Arada başka insanlar olsun istemiyorum. İletişim çok önemli" diye konuştu.

Fortuna Düsselforf - Paderborn (0-0) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20