AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Melinda Gates kimdir, kaç yaşında, nereli? Bill Gates'ten boşanma sebebi...

İlk Yayınlanma : 04 May 2021 - 14:25 / Son Güncelleme : 04 May 2021 - 14:35

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, sosyal medyada 27 yıllık eşi Melinda Gates'ten ayrılacağını duyurdu. Peki, Melinda Gates kimdir, nereli, kaç yaşında?

Melinda Gates kimdir, kaç yaşında, nereli? Bill Gates'ten boşanma sebebi...

Dünyanın en zengin isimlerinden Bill Gates, 27 yıllık eşi Melinda Gates ile boşanma kararı aldı. Sosyal medya üzerinden duyurulan boşanma kararı bir anda milyonlarca kişinin gündem maddesi haline geldi. 27 yıllık evlilikten 3 çocuk sahibi olan çift, Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı'nı ortaklaşa yürütüyordu. Peki, Bill Gates ve Melinda Gates neden boşandı? Melinda Gates kimdir, kaç yaşında, nereli? 

Nasıl tanıştılar?

Melinda ve Bill Gates çifti, ilk olarak Microsoft'ta tanıştı. O dönem Microsoft'a giren, yani Bill Gates'in şirketine giren Melinda, Bill Gates ile aşk yaşadı. Bu ilişki 1994 yılında resmiyete döküldü. Melinda, Bill Gates'in evlilik kararını uzun süre boyunca düşündüğünü; eksileri ve artılarıyla değerlendirip bu kararı aldığını söylemişti.

Bill Gates ve Melinda Gates neden boşandı?

Sosyal medya üzerinden ayrılacaklarına dair paylaşım yapan ikili, bir anda dünya genelinde gündem oldu. Ayrılık sebebine dair ve mal varlığının nasıl paylaşılacağına dair herhangi bir yorum yapılmazken, Melinda Gates'in Bill Gates'e yönelik şikayetleri biliniyordu. Melinda, eşinin günde 16 saat boyunca çalıştığını ve ailesine vakit ayırmadığını söylemiş; "Bill ile evli olmak gerçekten çok zor." demişti.

Melinda Gates kimdir, kaç yaşında, nereli?

Bill Gates'in 27 yıllık eşi Melinda Gates, 15 Ağustos 1964 tarihinde Dallas'da dünyaya gelmiştir. 57 yaşındadır. Eşi Bill ile Microsoft'ta tanışmıştır. O dönemde Melinda Gates, Microsoft'un Ürün Birim Yönetimi departmanında görev alıyordu.

Zamanla Microsoft'un çeşitli kademelerinde görev almıştır. Bill Gates'ten 3 çocuğu olmuştur. Bu çocuklar 18, 21 ve 25 yaşlarındadır. Ayrıca, Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı'nın kurucusu ve ortağıdır.

1994 yılında dünya evine girdiği Bill Gates'ten 2021 yılında boşanmıştır. Yaklaşık 27 yıl boyunca evli kalmışlardır. 2014 yılında İngiliz "Chatham House" ödülünü kazanan Melinda Gates, Duke Üniversitesi'nde eğitim görmüştür.