Ebrar Karakurt, Melissa Vargas'ın İstiklal Marşı hocası oldu

Aleyna Gürgen
24.09.2023 - 21:54 | Son Güncellenme: 24.09.2023 - 22:01

Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, Filenin Sultanları’ndan Melissa Vargas’ın İstiklal Marşı’nı öğrenme süreci hakkında konuştu.

Ebrar Karakurt, Melissa Vargas'ın İstiklal Marşı hocası oldu

Filenin Sultanları, Olimpiyat Elemeleri B Grubu’nda çıktığı 7 maçı da kazanarak Paris Olimpiyat Oyunları biletini kaptı. Millilerimizden Ebrar Karakurt ise Melissa Vargas’ın İstiklal Marşı’nı nasıl öğrenmeye başladığını anlattı. 

Namağlup Paris bileti

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Olimpiyat Elemeleri B Grubu’nda yer aldı. Grupta çıktığı 7 maçı da kazanan Filenin Sultanları, 7’de 7 yaparak 2024 Paris Olimpiyatları’na katılma hakkı kazandı. B Grubu’ndan Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanan diğer ekip ise Brezilya oldu.  

 

Vargas’tan dikkat çeken hareket

Millilerimizin Olimpiyat Oyunları’ndaki performanslarının yanı sıra dikkat çeken başka bir detay ise Arjantin karşılaşmasında yaşandı. Filenin Sultanları, İstiklal Marşı’nı okuduğu sırada Melissa Vargas’ın da marşımıza eşlik ettiği görüldü. Taraftarlar Vargas’ın bu hareketi üzerine sosyal medyada onlarca paylaşımda bulundu. 

Karakurt, Vargas’ın hocası oldu

Ebrar Karakurt’un 4Bir4Bir için yaptığı açıklamaların ardından Melissa Vargas’ın İstiklal Marşı öğretmeni belli oldu. Karakurt, Vargas’ın marşımızı söylemesine nasıl etki ettiğini “Aslında ben turnuvaya başladığımız VNL’in ilk gününde biz İstiklal Marşı’na başlarken Vargas’a “Korkma sönmez” diye bir girişle giriyordum. O da bir anda bunu tekrar söylemeye başladı ben maçta söylerken. Her defasında Vargas’ın kulağına eğilmemden bence biraz sıkıldı. Ve artık o da söylemeye başladı.” diyerek anlattı. 

“Tüm İstiklal Marşı’nı öğreteceğim günler de yakındır”

Melissa Vargas’ın İstiklal Marşı’nı ne kadar bildiğine de açıklık getiren Ebrar Karakurt bu konuda ise şu ifadeleri kullandı: “Ama daha çalışmalarımızın çok başındayız. Sadece çok az, birkaç cümle biliyor. Hatta bir cümle biliyor sanırım. Umarım tüm İstiklal Marşı’nı öğreteceğim günler de yakındır.”

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler