Melissa Vargas’tan şampiyona öncesi Tianjin'e kötü haber!

Aleyna Gürgen
25.11.2023 - 19:25 | Son Güncellenme: 25.11.2023 - 20:00

Dünya Kulüpler Şampiyonası’na günler kala Filenin Sultanları’ndan Melissa Vargas, Çin ekibi Tianjin’e sakatlığındaki gelişme ile şok yaşattı.

 Melissa Vargas’tan şampiyona öncesi Tianjin'e kötü haber!

Bu yaz Filenin Sultanları ile 3 turnuvada da şampiyonluğa ulaşan Melissa Vargas’ın sakatlığı hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Vargas’ın omzundaki sakatlığı yüzünden Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda yer alamayacağı öne sürüldü.

“İlk geldiğimde hiç hareket edemiyordum”

Melissa Vargas geçtiğimiz günlerde Tianjin’in spor kanalı için önemli açıklamalarda bulundu. Tianjin Bohai Bank’ın genç pasör çaprazı omzundaki sakatlığı hakkında şunları söyledi: “Buraya ilk geldiğimde hiç hareket edemiyordum. Şu an ise ağrılarım azaldı, neredeyse yok. O yüzden hızla toparlanıyorum. Bütün maçları takip ettim. Bir voleybolcu olarak tabii ki omzumdan bir sakatlık yaşamak istemem. Bu yüzden hemen toparlanıp sahalara dönmeyi istiyorum.”

Vargas’tan Tianjin’e kötü haber

Yaşadığı sakatlık ile taraftarları endişelendiren Melissa Vargas için ortaya yeni bir iddia atıldı. La Gazzetta dello Sport’tan Gian Luca Pasini’nin aktardığı bilgilere göre, Vargas’ın Tianjin Bohai Bank ile Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda yer alma olasılığı oldukça düşük.

İlgini Çekebilir
Yeni Vargas olur mu? Hürrem Sultan lakaplı Marina Markova cevapladı
Habere Git

4 ila 6 haftalık tedavi süreci olacak

Melissa Vargas’ın sakatlık haberleri ile gündeme gelmesinin ardından Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da konu ile ilgili açıklama yaptı. Üstündağ, genç voleybolcunun durumu için şu ifadeleri kullandı: “Vargas antrenman sırasında omzundan sakatlandı. Sakatlığın tedavisi de hâlâ devam ediyor. Vargas’ın bu başarıda herkes gibi bir payı var. Bizim evladımız, biz evladımızı takip etmez olur muyuz? Vargas kendi MR sonucunu görmeden biz gördük. Durumunu yakından takip ediyoruz. 4 ila 6 hafta dinlenme ve tedavi süreci olacak.”

Dünya Kulüpler Şampiyonası ne zaman?

Dünya Kulüpler Şampiyonası bu yıl 13-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Turnuva Çin’de, İtalyan takımları olmadan oynanacak. Türkiye’den ise VakıfBank Spor Kulübü ve Eczacıbaşı Dynavit temsilcilerimiz olarak şampiyonada yer alacak. 

Senin için hazırladığımız haberler