AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Menajerinden açıklama: "Vida'nın transferinden..."

İlk Yayınlanma : 28 Tem 2020 - 16:20 / Son Güncelleme : 28 Tem 2020 - 16:20

Beşiktaş'ın Hırvat stoperi Domagoj Vida'nın menajeri Uğur Avadan, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Vida'nın menajerlik sözleşmesi hakkında çıkan iddialar için neler söyledi? Vida, Beşiktaş'tan ayrılacak mı? Vida'nın ücretinde indirim yapacak mı?

"Vida'nın hedefi Beşiktaş'la şampiyonluklar yaşamak"

Beşiktaş forması giyen futbolcusu Domagoj Vida'nın durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uğur Avadan, "Şu anda bir indirim konuşması gerçekleşmedi. Bununla ilgili net bir şey yok. Beşiktaş şu anda Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayacak ve ciddi bir gelir kazanma ihtimali var. Bunları sadece Vida'yla ilgili söylemiyorum. Beşiktaş'ın bütçesinin %35'lere düşeceği konuşuluyor. Eskiden bu kadar sıkı bir yönetim yoktu. Şu anda daha sıkı bir denetim var ancak keşke bunlar daha erken yapılsaydı. Vida'yla her zaman konuşuyorum. Vida, Beşiktaş'ı çok seviyor ve burada kalmak istiyor. İndirim meseleleri konuşulabilir ve ben sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Vida'nın 2 yıllık daha sözleşmesi var belki bir indirim bile istemeyecekler. Şu anda Beşiktaş'ın bir hedefi var ve Şampiyonlar Ligi'ne kalmak çok zor değil. Beşiktaş'ın rakipleri kendi ayarında ve Şampiyonlar Ligi'ne gidebilirler. Vida'nın Beşiktaş'ı çok sevdiğini tekrardan söylüyorum. Vida'nın hedefi Beşiktaş'ta şampiyonluklar yaşamak. Vida'nın ayrılığıyla ilgili bir konuşmamız olmadı ancak her oyuncu satılabilir. Bu bir süreç ve neler olacağını göreceğiz. Limitler belli olduktan sonra daha net konuşabiliriz.

"Beşiktaş'a dava açmadım"

Vida'nın menajerlik sözleşmesinin kaybolduğuna dair çıkan haberleri değerlendiren Uğur Avadan, "Bu iddialarla ilgili konuşmadım çünkü bunun kayıtları kulüpte var. Beşiktaş'ın avukatı bu sözleşmeyi hazırladı. Alınan ücret %10 ve standart bir sözleşme. Aldığım ücreti de 9 taksitle alıyorum ve bu benim açımdan başarısız bir sözleşme. Vida'nın Beşiktaş'tan ayrılması durumunda ücretimin ciddi bir bölümünü almayacağım. Beşiktaş için çok güzel bir menajerlik sözleşmesi. Ücretin yüksek gözükmesinin sebebi 4.5 yıllık bir anlaşma olması. Benim %10 almam çok normal. Böyle bir oyuncuyu bonservissiz bir şekilde almak çok doğru bir iş. Beşiktaş'la aramızda bir sorun yok ve açılan bir dava da yok. Beşiktaş'la bir görüşme yaptık ancak daha anlaşmadık. Daha zamanımız var bu anlaşmayı yaparız" ifadelerini kullandı.