AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Menajerinden Gökhan Gönül sözleri! Beşiktaş, Fenerbahçe...

İlk Yayınlanma : 12 May 2020 - 09:51 / Son Güncelleme : 12 May 2020 - 09:57

Beşiktaş forması giyen Gökhan Gönül'ün sözleşmesi sezon sonunda sona erecek. Futbolcunun, yeniden Fenerbahçe'ye dönmesi gündemde. Gökhan'ın menajeri Ahmet Bulut, futbolcusunun geleceği hakkında konuştu.

Menajerinden Gökhan Gönül sözleri! Beşiktaş, Fenerbahçe...

Beşiktaş'ta forma giyen tecrübeli sağ bek Gökhan Gönül'ün takımdaki geleceği merak konusu oldu. Gökhan Gönül, Beşiktaş'tan ayrılacak mı? Fenerbahçe'ye mi transfer olacak? Futbolcunun menajeri Ahmet Bulut'tan açıklama geldi.

Ahmet Bulut'tan Gökhan Gönül açıklaması

Sezon sonunda Beşiktaş ile olan sözleşmesi bitecek Gökhan Gönül'ün menajeri, 35 yaşındaki oyuncunun geleceği hakkında konuştu.

Ahmet Bulut: "Fenerbahçe'den kimseyle görüşmedim"

Fanatik'e konuşan Bulut, “Gökhan Gönül’le alakalı olarak ne Fenerbahçe’den ne de başka bir takımdan kimseyle görüşmedim. Gökhan’ın Beşiktaş’la bir kontratı var ve bu sözleşme devam ederken başka bir takımla temas kurmam doğru olmaz" dedi.

Ahmet Bulut: "Verilmiş bir kararımız yok"

Bulut, Fenerbahçe'ye tranfer ihtimali hakkında ise, "Fenerbahçe’den ayrıldığı dönemde o dönemki yönetim, kendisiyle kontrat yenilemek istemedi. O dönemki yönetimin tasarrufu böyleydi. Gökhan da ayrıldı ve yoluna gitti. Koronavirüs sebebiyle Gökhan’la sadece telefonla konuşabiliyoruz. Verilmiş bir kararımız yok” ifadelerini kullandı.

"Gökhan Gönül için Beşiktaş ile görüşmedik"

Siyah-Beyazlı yönetimle de henüz bir görüşmede bulunmadıklarını söyleyen Bulut, “Sezon sonunda kontratı sona erince oturup konuşacağız. Henüz Beşiktaş Yönetimi’nden de bir isimle temasımız olmadı. Her kulübün ekonomik sıkıntıları var. Piyasanın durumu belirsiz. Sezon sonunda hep beraber masaya oturup Gökhan’ın geleceğini şekillendiririz” diye konuştu.

"Genç ya da yaşlı değil, iyi ya da kötü futbolcu var"

Oyuncusunun iyi bir kontratı her zaman hak ettiğini söyleyen ünlü menajer, “Bence artık şu anki futbol piyasasında genç ve yaşlı oyuncu diye bir ayrım kalmadı. Artık iyi ve kötü futbolcu var. Gökhan’ın kariyerine baktığınızda her sezon 30-35 maçın üzerinde oynadığını görürsünüz. Bu durum Beşiktaş’ta da değişmedi. Oldukça istikrarlı bir futbolcu ve bu sezon da yaptıkları ortada. Gökhan’ın en önemli özelliklerinden biri kendisine çok iyi bakması” dedi.

Futbolcu kontratı hakkında...

Yeni dönemde Avrupa’daki oyuncu sözleşmeleriyle ilgili olarak da konuşan Bulut, “Bir futbolcu eğer iyi ve başarılıysa yeni kontrat için yaşa bakmazsın. Atiba Hutchinson, Beşiktaş’tan iyi bir örnek. Emre Belözoğlu... 40 yaşına girecek ama kalitesi ortada. Bayern Münih’in kalecisi (Manuel Neuer) 34 yaşında. Yeni kontrat için görüşüyorlar ama adam 5 yıllık kontrat istiyor. Avrupa’da önceden oyuncular, 30 yaşına gelince futbolu bırakmaya başlıyordu. Şimdi ise 38-40 yaşında oynayan hala birçok isim var” yorumunda bulundu.