"Merih'i ilk antrenmanda dövüyorlardı"

9 Temmuz 2020 17:05- Son Güncelleme - 9 Temmuz 2020 17:10
Google news abonelik

Teknik Direktör Mesut Bakkal, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Vedat Muriç, Premier Lig'de oynayabilir mi? Papiss Cisse, Beşiktaş'a faydalı olur mu? Merih Demiral neden ilk antrenmanında takım arkadaşlarının tepkisini çekti?

"Vedat, Premier Lig'e ayak uyduramayabilir"

Fenerbahçeli Vedat Muriç'in olası transferi için konuşan Mesut Bakkal, "Vedat Muriç'i ilk oynatanlardan biriyim. İnsanlığı ve profesyonelliği gerçekten mükkemmel. Çok üst düzey bir tekniği yok ancak gücüyle oynuyor. Her takıma tercih edilebilecek bir oyuncu. Her oyuncu satılabilir. Vedat, Türkiye'de yetişmiş bir değer. Butün transferlerin her konuda açık olması gerekiyor. Premier Lig'de daha hareketli bir oyun var. Uzun toplarda Vedat'ın bir avantajı var ancak Türkiye'de futbol çok yavaş oynanıyor. Vedat, Premier Lig'e ayak uyduramayabilir ancak İtalya'da maçlar daha temposuz oynanıyor. İtalya Ligi'ni belli takımlar haricinde izlemiyorum ancak Premier Lig'de inanılmaz bir tempo var. Bizde tempo yok ve oyun inanılmaz bir şekilde duruyor. Buradaki yanlışımızı bulmalıyız. Futbol böyle devam ederse seyirci bulamayız" şeklinde konuştu.

"Cisse'nin vücudu bir anda çökebilir"

Eski öğrencisi Papiss Cisse için de konuşan Mesut Bakkal, "Bu iddialaşmlar bizi bitirecek. Papiss Cisse, Alanyaspor'a ilk transfer olduğunda gece 4'te yoldan geldi ve o gün maça çıktı. Cisse şu anda çok formda ancak hedefi yüksek olan takımlar bu oyuncuların daha gencini bulmalı. Sizin scout grubunuz yok mu? Dünya artık futbolcu kaynıyor. İyi oyuncu ancak 35 yaşında. Oynuyor ancak ne olacağı belli olmaz. Vücut bir anda çökebilir. Çok daha dinamik takımlar kurulmalı. Beşiktaş'ın yerinde olsam Welinton ve Nsakala'yı da alırım" ifadelerini kullandı.

"Merih'i ilk antrenmanda dövüyorlardı"

"Merih'i ilk antrenmanda dövüyorlardı"

Son olarak Merih Demiral'la ilgili bir anektod anlatan Mesut Bakkal, "Fenerbahçe'ye Erol Bulut gelecek gibi duruyor. Bu takımların kimseye ihtiyacı yok. Çok daha net transferler yapılabilir. Süper Lig'i düşünmeden dinamik bir takım kurulmalı. Ben kendimi de eleştiriyorum. Kimse bu ligden zevk almıyor. Fenerbahçe'ye gelmek isteyen binlerce oyuncu var. Sadece benim listemde 250-300 tane oyuncu var ancak gezmeniz lazım. Almanya 2. Ligi'nde en az 2-3 tane daha Vedat Muriç bulursunuz. Şu işi en iyi yapmaya çalışan takım Alanyaspor. Merih'i ben buldum ve sattım. Ben şu anda bile Merih'le görüşüyorum. Merih Demiral'ı ilk antrenmanında dövüyorlardı. Merih ilk antrenmanında Efe'yi tellere yapıştırdı ve Welinton'u taç çizgisinden çıkardı. Kavga çıkacağını anlayınca, "Merih'i kendimize benzetmeyelim, biz Merih'e benzeyelim" dedim. Merih, Portekiz'de bu antrenman temposuna alıştığı için başarılı oldu. Futbolcu endeksli düzen kırıldığı zaman başarı gelecektir" diyerek sözlerini tamamladı.