Mert Çetin: "Fenerbahçe ve Galatasaray benimle ilgilendi ama ben Avrupa'yı istiyordum"

22.08.2019 - 16:33 | Son Güncellenme: 22.08.2019 - 16:33

Bu sezon Süper Lig'e yükselem Gençlerbirliği'nden geçtiğimiz hafta Roma'ya transfer olan Mert Çetin, yeni takımının ilk basın toplantısına katıldı.

Mert Çetin, takımı ve kendisi hakkında açıklamalarda bulundu. Çetin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Zamanla beni tanıyacaksınız. Sahada neler yapabildiğimi göstermeye çalışacağım. Cengiz Ünder, bana Roma'nın ne akdar büyük bir kulüp olduğunu söyledi. Burada başka bir Türk oyuncu olarak bulunmam benim için önemli. Birbirimize saha içi ve saha dışında çok yardımcı olacağız."

"Serie A oldukça zor bir lig, özellikle de savunma oyuncuları için. Bu da bizlerin gelişmesine yardımcı oluyor. Fonseca bana fiziksel ve kararlı bir şekilde oynamamı söyledi. Takımdaki diğer savunmacılarla rekabet edebilecek düzeydeyim. Adaptasyon sürecimden sonra kalitemi göreceksiniz."

"Umarım ismim yıllarca anılır"

"Sergio Ramos benim idolüm ama ben Mert Çetin'im. Birkaç yıl sonra benim ismimi duyacaksınız. Sert ve agresif bir oyuncuyum. Ramos benim idolüm ama umarım bir gün benim de ismim yıllarca anılır."

"Hızım ve önsezilerim benim güçlü yönlerim. Tabii ki geliştirecek birçok yönüm de var. Serie A bana bunu sağlayacak. Roma'yla sözleşme imzaladım ve ben bir Roma oyuncusuyum. Kiralanma ihtimali ve benzeri şeyleri düşünmüyorum. Yalnızca adaptasyona ihtiyacım var, bir kere adapte olduğumda tüm gücümle oynayacağım."

"Fenerbahçe ve Galatasaray benimle ilgilendi"

"Cengiz Ünder bana Roma taraftarlarından bahsetti. Onların ne kadar sıcakkanlı olduklarını söyledi. O taraftarların önünde maça çıkıp oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum."

"Fenerbahçe ve Galatasaray benimle ilgileniyordu ama benim hayalim Avrupa'da oynamaktı. Burada daha çok gelişebileceğimi düşünüyorum. Roma'da daha iyi bir oyuncu olacağım."

Senin için hazırladığımız haberler