AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mert Çetin: Örnek aldığım isim Sergio Ramos

İlk Yayınlanma : 05 Eyl 2018 - 15:32 / Son Güncelleme : 05 Eyl 2018 - 18:32

Ümit Milli Takıma davet edilen Gençlerbirliği’nin stoperi Mert Çetin, duygularını anlattı.

Ümit Milli Takıma davet edilen Gençlerbirliği’nin stoperi Mert Çetin, duygularını anlattı. 

Mert Çetin, Radyospor’da yayınlana Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuştu. İşte detaylar...

Hedef 5'te 5

Gençlerbirliği’nde güzel bir çıkış yakaladıklarını belirterek sözlerine başlayan Mert Çetin, “Güzel bir seri yakaladık. Bu seriyi devam ettirmek istiyoruz. İnşallah Elazığspor maçını da alıp 5’te 5 yapmak istiyoruz. Lig düştükçe zemin, kalite ve atmosfer anlamında bir düşüş oluyor. Mücadelesinin yanında kalitesini ortaya koyan takımlar Süper Lig’e göz kırpıyor” dedi.

'Her geçen hafta  performansımı yukarı çekeceğime inanıyorum'

Kişisel performansından da bahseden Mert, “Arnasson önemli kariyeri olan bir oyuncu. Benim gibi genç oyuncular fırsatları değerlendirirse Türk futbolu genç bir oyuncu kazanmış oluyor. Lig yeni başladı. Her geçen hafta yükselmemizle beraber performansımı yukarı çekeceğime inanıyorum. Favori olarak gösterilmemiz olumsuz bir hava teşkil etmiyor. Bu durum bizi havaya sokuyor. Biz iyi bir takımız. Oynadığımız takımlar güç ve kalitemizi bilerek geliyorlar ve kapanıyorlar. Pozisyon üretmekte zorlanıyoruz. Bu karşı takımın bakış açısı ve zemin bizim için handikap” ifadelerini kullandı.

Ümit Milli Takım sözleri...


Gençlerbirliği altyapısından da bahseden genç futbolcu, “Gençlerbirliği altyapısından yetişen her oyuncu gibi ilk hedefim A takım formasını terletmek. Benim de ilk hedefim buydu. Milli takımı yakaladım. Ümit Milli Takım hocası Vedat İnceefe’ye teşekkür ederim. Gençlerbirliği ile şampiyonluk yaşamak ve A Milli Takımı yakalamak istiyorum. Sonrasında Avrupa’nın sayılı kulüplerinde oynamak istiyorum. Kıbrıs ve bizim bir iddiamız kalmadı ama en iyi oyunumuzu sergileyip kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Örnek aldığı isim; Ramos!

Kariyer hedeflerinden bahseden Mert Çetin, Ramos’u örnek aldığını ifade etti. Mert Çetin sözlerini şöyle tamamladı:

Her stoper oyuncusunun örnek aldığı ve alması gereken tek bir oyuncu var. O da Sergio Ramos..Karakteristik yapısı, liderliği, hırçınlığı ve takımı sahiplenişi, saha dışı çalışmalarıyla iyi bir örnek. Vida Dünya Kupası finali oynadı, Pepe’de uzun yıllar Real Madrid’de oynadı. Ben Türkiye’de Serdar Aziz’i beğeniyorum. O da Sergio Ramos’u andırıyor. Sessegnon kaliteli bir ayak ve karakter. Eksikliği sıkıntı yaratabilir ama biz bir takımız. Takım bütünlüğüyle bu maçın üstesinden gelebiliriz. Onun yerine oynayacak oyuncu elinden geleni yapacaktır.