Mert Hakan göndermesi: Galatasaray Türkiye'de futbolun kıblesidir

Son dakika haberi.. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Mert Hakan Yandaş transferi üzerinden Fenerbahçe'ye gönderme yaptı. Peki Mustafa Cengiz transfer için ne dedi? İşte detaylar...
11 Ağustos 2020 14:42- Son Güncelleme - 11 Ağustos 2020 14:42
Google news abonelik

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'ye transfer olan Mert Hakan Yandaş hakkında açıklamalar yaptı.

 

Galatasaray ile SIXT rent a car arasında düzenlenen sponsorluk anlaşması imza töreninde konuşan Cengiz, Fenerbahçe'ye göndermede bulundu.

Cengiz, Fenerbahçe ile ilgili olarak, "Siz başkalarının anlaştığı oyuncuya daha fazla para verip onun aklını çelerseniz ve sonra da limitimiz düşük derseniz bu olmaz. Başkalarının anlaştığı genç çocukları, 2-3 kat daha fazla para verip, transfer edip, sonra da 'limitless' yazamazsın. Suç işlemişseniz ceza alırsınız. Biz yapsaydık ceza alırdık buna eminim" ifadesini kullandı.

"Galatasaray Türkiye'de futbolun kıblesidir" diyen başkan Cengiz, "Bir rakibimiz 'Biz bir futbolcuyu istersek alırız' diyor. Size samimiyetle söylüyorum bunu. Futbolcular önce Galatasaray'a gelir. Anlaşamazsa 2-3 kat paraya başka kulüplere giderler. Galatasaray Türkiye'de futbolun kıblesidir" açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe, Galatasaray'ın da istediği Mert Hakan'ın transferini, "Fenerbahçe bir oyuncuya talip olursa o oyuncu mutlaka çubuklu formayı giyecektir" ifadesinin yer aldığı video ile açıklamış ve ezeli rakibine göndermede bulunmuştu.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Kendi kalesine öyle bir gol attı ki...