AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Genç hentbolcu Merve Akpınar "Sponsorlar sözünü tutmadı"

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 16 Nis 2022 - 17:05 / Son Güncelleme : 16 Nis 2022 - 17:24

Şanlıurfalı 14 yaşındaki hentbolcu Merve Akpınar, Türkiye Hentbol Şampiyonası'na katılamamasıyla ilgili olarak "Sponsorlar sözünü tutmayınca gidemedim" dedi

Türkiye'nin gündemine "Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek hep beni dışladılar" açıklamasıyla gelen 14 yaşındaki hentbolcu Merve Akpınar ve arkadaşları maddi imkansızlıklar nedeniyle Hentbol Türkiye Şampiyonası'na katılamadı. 

Sponsorlar sözünü tutmadı

 'Güneşin Çocukları Hentbol Takımı'nda oynayan hentbolcu Merve Akpınar, ailesinin maçlara gitmesine izin vermediği yönündeki iddialara ilişkin, ailesinin maçlara gitmesine izin verdiğini ancak sponsor sözü verenlerin bunu yerine getirmediğini anlattı.

Ailem maçlara gitmeme izin verdi

Müsabakalara katılamayan Merve Akpnar, "Ailem bütün maçlara gitmem için izin veriyor. Hatta bu maçlar için formları da doldurduk. Ama kendimize sponsor arıyorduk. Sponsor olmayınca ondan dolayı gidemedik. Yol ve konaklama ücretleri vardı. Öğretmenimiz bunu karşılayamazdı. Sponsorumuz olamadığı için maçlara gidemedim. Gitseydik büyük ihtimal bu maçı kazanırdık" dedi.

Bir çok söz verildi hiç biri tutulmadı

Merve Akpınar sponsorların sözlerinin tutulmadığını belirterek "Birçok söz verildi ama tamamı tutulmadı. Sponsor olmak isteyen bazı kişi ve kurumlar vardı. Onlar sözlerini tutmadı. Hayatımda hiçbir değişiklik olmadı. Okulumdan memnunum herkes beni çok seviyor. Bana yardımcı oluyorlar, destek veriyorlar. Yapmış olduğum sporumla ilgili olarak öğretmen ve arkadaşlarımla sürekli fikir alışverişinde bulunuyorum. Maçlara gidememenin sebebi ailem değildir. Gittiğimiz maçlarda yurtta kalıyorduk. Bazen de gidiş-geliş yapıyorduk. Uygun pansiyon varsa orda kalıyorduk. En son Türkiye Küçükler Şampiyonası maçı vardı. 

Psikolojimizi bozuyorlar

Kendi yaşıtlarımızda bu maça gitseydik büyük ihtimalle kazanırdık. Ama imkanlar el vermediği için gidemedik. Bu maç Kahramanmaraş’ta yapılıyordu. İmkansızlık yüzünden gidemedik. Değişik sözler söyleyip ortalığı velveleye vermesinler. Bunun mağduru biz oluyoruz. Benim ailem oluyor. Bundan çok etkileniyoruz. İnsanın psikolojisi bozuluyor. Bunu bize yapmayın." diyerek sözlerini noktaladı.