AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Messi’den sonra Ronaldo da ‘feda’ dedi!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 17 Tem 2021 - 21:26 / Son Güncelleme : 17 Tem 2021 - 21:32

Barcelona ile mevcut kazancının yarısına sözleşme imzalamaya hazırlanan Lionel Messi’den sonra Cristiano Ronaldo da Juventus için indirime gidiyor.

Messi’den sonra Ronaldo da ‘feda’ dedi!

AJANSSPOR-HABER

Juventus’ta kalıp kalmayacağı tartışılan Cristiano Ronaldo ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Portekizli yıldızın menajeri Jorge Mendes, Manchester United ve PSG'nin de istediği iddia edilen futbolcusu için Juventus'la masaya oturuyor. 

Ronaldo'dan 11 milyon Euro'luk indirim

İtalyan gazeteci Nicolo Schira, 36 yaşındaki futbolcu ile Juventus arasında yeni sözleşme görüşmelerinin önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi. Schira, Ronaldo'nun sözleşme uzatmaya sıcak baktığını ve mevcut maaşı olan 31 milyon Euro’yu da 20 milyon Euro’ya indirerek 2 yıllık yeni sözleşme imzalayacağını belirtti.

Lionel Messi maaşının yarısını bıraktı

Eğer bu iddia gerçekleşirse, Lionel Messi'nin ardından bir dünya yıldızı daha maaşında önemli bir indirime gitmiş olacak. İspanyol basını da Barcelona ile yeni sözleşme yapmaya hazırlanan Arjantinli yıldızın kazancında yüzde 50 indirimi kabul ettiğini belirtmişti.

Messi hala daha çok kazanıyor

Barcelona'daki son sözleşmesinde vergiler düşüldüğünde 70 milyon Euro kazanan Lionel Messi'nin, 5 yıllık yeni sözleşmede yılda 35 milyon Euro kazanacağı kaydediliyor. Böylece Messi ücretinde yarı yarıya düşüşü kabul etse de hala Cristiano Ronaldo’dan daha çok kazanmaya devam edecek.  

Neymar zirveye yerleşecek

Bu gelişmelerin ardından “dünyanın en çok kazanan futbolusu” unvanı ise Neymar’a geçecek. Brezilyalı yıldız halen Paris Saint-Germain’le devam eden sözleşmesi karşılığı yıllık 36.8 milyon Euro alıyor.