Mesut Bakkal: "Şimdiye kadar neredeydiler?"

5 Kasım 2019 19:56- Son Güncelleme - 5 Kasım 2019 17:31
Google news abonelik

Teknik direktör Mesut Bakkal, futbolun gündemini Radyospor’da değerlendirdi. Kayserispor teknik direktörü Bülent Uygun’un iyi bir taktikle Fenerbahçe maçını kazandığını ifade eden Mesut Bakkal, ”Şampiyonluğa oynuyorsanız bulduğunuz pozisyonları değerlendireceksiniz” ifadelerini kullandı.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Mesut Bakkal’ın açıklamaları şu şekilde:

Mesut Bakkal: "Şampiyonluğa oynuyorsanız bulduğunuz pozisyonları değerlendireceksiniz"

Fenerbahçe’nin kaçırdığı goller var. Ama şampiyonluğa oynuyorsanız bulduğunuz pozisyonları değerlendirmeniz gerekiyor. Özellikle ilk yarıda goller kaçtı. Rodrigues’in çok şahsi oynadığı anlar var. Büyük takımsanız, yüksek tempoda başlayıp oyunu domine etmelisiniz. Rakibi hataya zorlayıp skor üretmeniz gerek.

Mesut Bakkal: "Kayserisporlu futbolcular şimdiye kadar neredeydi?"

Mesut Bakkal: "Kayserisporlu futbolcular şimdiye kadar neredeydi?"

Fenerbahçe istekli oynadı. Ama istekli oynaması önemli değil. Zaten öyle oynaması lazım. Bazı pozisyonlarda bekle ve gör taktiği de önemli. Kayserispor’da Mensah inanılmaz işler yaptı. Ona da bir parantez açmak lazım. Bülent Uygun’u da tebrik ediyorum. Futbol artık bir taktik oyunu. Ne yaptığını bilen bir takım olmak lazım. Kayserispor, hocanın ne istediğini iyi anlamış. Pekiyi, Kayserisporlu futbolcular şu ana kadar neredeydi? Bunu da sormak gerek.

Mesut Bakkal: "Ersun Yanal'ın puan ortalaması düşük"

Mesut Bakkal: "Ersun Yanal'ın puan ortalaması düşük"

Kulüp işleyişi düzgün olunca oyunculara istediklerinizi yaptırabilirsiniz. Fenerbahçe’nin istatistiklerine bakınca; Ersun Yanal’ın puan ortalaması düşük. Önceki seneye göre tabi ki Fenerbahçe daha iyi oynuyor. Fenerbahçe bu ligin en iyi takımı diyemem. Ligin temposuz olduğu bir dönem yaşıyoruz. Fenerbahçe maçının temposu inanılmazdı. Şampiyonluğa yeter mi? Onu tartışabiliriz. Fakat; iyi bir maçtı.

Mesut Bakkal: "Fenerbahçe'nin kaybetmemesi gerekiyordu"

Büyük takımlar tempolu olmalı. Ankaragücü-Gaziantep maçına gittim çok temposuzdu. Ligde öyle maçlar da görüyoruz. Şampiyonluğa oynuyorsanız bu tempoyu devam ettirmeniz gerekiyor. Şampiyonluğa oynayan takımların puan kaybettiği haftada Fenerbahçe’nin kaybetmemesi gerekiyordu.

"Galatasaray'da oyuncu kalitesi ve temposu yükseltilmeli"

"Galatasaray'da oyuncu kalitesi ve temposu yükseltilmeli"

Galatasaray’da Fatih Terim tempoyu yükseltmek istiyor. Onu yapabilirse öne geçerler. Oyuncu kalitesinin ve temposunun yükseltilmesi lazım diye düşünüyorum.