Mesut Bakkal'dan Fenerbahçe sözleri: "Ersun Yanal'ın kredisini değil..."

12 Eylül 2019 19:42- Son Güncelleme - 12 Eylül 2019 16:49
Google news abonelik

Teknik direktör Mesut Bakkal, futbolun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Bakkal, daha önce birlikte çalıştığı Ersun Yanal ile ilgili de tespitlerini paylaştı. Mesut Bakkal’ın açıklamaları şu şekilde:

Mesut Bakkal'dan TFF'ye UÇK eleştirisi: "Neden kaldırıldı?"

Kulüplerin işleyişinin değişmesi lazımdı. Son dönemlerde atılan adımlar var. Yapılandırma konusu dönemi. Yapılandırma olmasaydı daha da kötüye gidecektik. TFF, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nu kaldırdı. Neden kaldırdı? Bursaspor’dan mesela alacağım var… Yerel mahkemeye gönderdiler. Aldığım para faizin üstüne işliyor. Neden? Benim işimi TFF çözmeyecekse kim çözecek. Kim kimi kandırıyor? Demek istediğim işleri zamanında çözeceksiniz. UÇK’yı kaldır, yerel mahkemeye git. Sonra borçlar faizle kulübe dönsün. Bütçeler yapıldı. Düzgün yönetilen kulüplere yazık oluyordu. İşini düzgün yapanların suçun ne? Ödeyemeyeceğimiz paraları vadetmek konusunda önde gidiyoruz. Yapılması lazımları hep söyledik. Mesela; Denizlispor’un bütçesi belirlendi. Kulüplerin bütçeye dikkat etmesi gerekiyor. Transfer yapmazsak düşeriz dememek gerekiyor. İyi futbol oynamak gerekiyor.

Mesut Bakkal: "Yönetimi ve Ersun Yanal'ı tebrik etmek lazım"

Mesut Bakkal: "Yönetimi ve Ersun Yanal'ı tebrik etmek lazım"

Alanyaspor, Trabzonspor ve Fenerbahçe iyi oynuyor. Denizlispor da iyi başladı. Yücel ağabeyi tebrik ediyorum ama belli olmaz. Kasımpaşa ve Göztepe çok kötü başladı. Lige böyle başlamamak lazım. Bir Fenerbahçe’nin üretkenliği değişti. Yönetimi ve Ersun Hoca’yı tebrik etmek lazım. Birkaç tane takımı iyi olarak sayıyorsanız çoğunluk kötüdür diyebilirsiniz. Bu yapılandırma süreci yerine oturmak zorunda. Üretken kulüp olmak lazım. Bunu yapmalıyız.

Mesut Bakkal: "Ersun Yanal'ın kredisini değil, oyunun nasıl gelişeceğini konuşmak gerek"

Mesut Bakkal: "Ersun Yanal'ın kredisini değil, oyunun nasıl gelişeceğini konuşmak gerek"

Ersun Yanal’ın kredisini konuşmamak lazım. O kadar oyuncu değişti ki. Savunmacılar birbiriyle oynamamış olmasına rağmen coşkulu ve üretken bir takım var. Trabzonspor ile oynadılar. Çok da iyi oynadılar. Fenerbahçe, belki puan kaybedebilir ama kendisine bunu ilerleyen dönemlerde olumlu getirecektir. Bir birliktelik oluşmuş. Kaliteli oyuncuların liderliğiyle bu oluştu. Kadroda Emre de bu anlamda önde geliyor. Bir fazlasını yapmaya çalışan bir Fenerbahçe var. Ersun Yanal’ın kredisini değil, oyun nasıl gelişecek? Onu konuşmak gerekiyor.

"Fatih Terim varsa Galatasaray sorun yaşamaz"

Fatih Terim varsa Galatasaray sorun yaşamaz. Konuşmaya bile gerek yok. Kendisine verilen cezayı da fazla görüyorum. O zaman teknik adamlar sussun. Hiçbir şey demesin. Konuş ve hemen 4 maç ceza al. Galatasaray iyi transferler yaptı. Takımlar arasında çok fazla puan kaybı yok. Ben Galatasaray’ın çok iyi işler yapacağını düşünüyorum.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olur mu?

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olur mu?

Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’ın grubu zor. Fakat; bu maçları oynayacaksınız. Başka yolu yok. Zorlu rakipler var. Ben Galatasaray’ın başarılı olacağına inanıyorum. Avrupa’da başarı tüm takımlarımız için çok önemli. Galatasaray'ın tecrübesi ve yapılan transferler umut verici. Zorlu bir grup olduğunu kabul ediyorum. Ligde de Kasımpaşa maçıyla Galatasaray iyi görüntü verebilir. Zor bir maç olacak. Kasımpaşa’nın da durumu pek iç açıcı değil.

"Abdullah Avcı hak ettiği için Beşiktaş'a geldi"

"Abdullah Avcı hak ettiği için Beşiktaş'a geldi"

Abdullah Avcı fazla eleştiriliyor. Avcı Beşiktaş’a hak ettiği için gelmiştir. Camianın seçtiği en doğru isim Avcı’dır. Belli bir sistemden başka bir sisteme geçiyorsunuz. Oyun sistemi oluşturacaksınız. Mazeret olarak kabul edilmeyebilir. Çünkü büyük bir takım. Ama Abdullah Avcı oraya hak ettiği için geldi. Ayrıca orada bir Türk antrenörün olması gurur verici. Görev verenleri de tebrik etmek lazım.

Mesut Bakkal: "Milli Takım iyi yolda ama aldığımız iki galibiyet aldatmasın"

Yenmemiz gereken takımları yendik. Şenol Güneş, A Milli Takım için iyi bir seçimdi. Cuk diye oturdu. Maçları izledim. Ozan’ın attığı gol Allah’ın bir lütfudur. Ama oynadığımız iki rakip bizi aldatmasın. Biz yapmamız gerekeni yaptık. Kazanmamız gereken maçları normal olarak kazandı. Affı olmayan maçlardı. Yanıltıcı olmasın. İzlanda gibi Fransa gibi zor rakipler var. İnşallah başarılı oluruz. Genç oyuncular var. Bütün ekibi de tebrik etmek lazım. Diri adamlar var ve herkes oynayabiliyor. Tecrübeye de oynayarak kazanacağız.