Mesut Bakkal'dan son dakika teşvik primi açıklaması

11 Mart 2020 17:50- Son Güncelleme - 11 Mart 2020 17:57
Google news abonelik

Teknik direktör ve eski futbolcu Mesut Bakkal, 'Mesut Bir Adam Hikayesi' kitabında çok büyük ses getirecek iddialarda bulunmuş ve 1986-97 sezonunda Denizli'de oynarken, Beşiktaş maçı öncesi Galatasaray Kulübü'nden kendilerine teşvik primi geldiğini öne sürmüştü. 

Mesut Bakkal'dan konuyla ilgili son dakika açıklaması geldi.

Bakkal, "Henüz 22 yaşında bir futbolcu iken 1986 yılında oynadığım bir müsabaka sonrası yaşanmış bir anıyı günümüz koşulları ile abartılı bir şekilde anlatılmasını kabul edemiyorum. Ben gerek futbolculuk gerekse teknik direktörlük hayatımda etik değerlerine uydum ve sporculuğa yakışmayan bir yapmadım. 

Ben her zaman yasalara, ahlak kurallarına ve etkik değerlere uygun davrandım. Bu durum 1986 yılında Futbol Disiplin Talimatında suç değildi. Eğer suç olsa idi o dönemde bu ne ben, ne de diğer takım arkadaşlarım tarafından kabul edilmezdi.

Şimdi öğrendiğim kadarıyla teşvik prim alınmasının yasaklanması TFF Futbol Disiplin Talimatına 1998 yılında eklenmiş. Dolayısıyla benim anlattığım olay o tarihte TFF tarafından yasaklanmış bir eylem değildi. Hatta çok olağındı, nitekim teşvik primi aldığını, verdiğini beyan eden birçok futbolcu, teknik adam ve yönetici oldu. 

Futbol anılarımı yazdığım ve kesinlikle ticari bir amaçla yayımlanmamış bu kitap tamamen ailem ve yakın aile dostlarım için hazırlanmış olup bu durumun dahi istismar edilmiş olması oldukça üzücüdür. Benim bugüne kadar hiçbir sosyal medya hesabım olmamasına rağmen adama sahte olarak hesap açılmış hesaplardan yapılan açıklamalar kesinlikle bana ait değildir." ifadelerini kullandı. 

Mesut Bakkal: "Tarihi itiraf: "Galatasaray'dan 2'şer milyon aldık"

Haberi okumak için tıklayınız!