Mesut Hoşcan'dan özel açıklamalar

28 Mart 2017 20:49- Son Güncelleme - 28 Mart 2017 20:49
Google news abonelik
Mesut Hoşcan'dan özel açıklamalar

AJANSSPOR ÖZEL- Eskişehirspor Kulübü Eski Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Eski Başkan Yardımcısı Mesut Hoşcan, Radyospor'da yayınlanan Haber Aktif programında Emrah Karalinç ve İlker Koç'a önemli açıklamalarda bulundu.

'AVRUPA'NIN GERİSİNDEYİZ'

"Yabancı kararını doğru bulmuyorum fakat bunun her yıl değiştirilmesine karşıyım. Her takımda yabancı sayısının ne kadar olduğunu görebiliyoruz. A Milli Futbol Takımı'nda gençlerin olumlu yansımasını gördük. Gençlerimize değer verirsek güzel yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Yap-boz gibi bunu yapmaya gerek yok. Milli değerlerimize önem vermemiz lazım. Türkiye'de tesisleşme konusuna biraz önem vermemiz lazım. Avrupa'nın bu konuda gerisindeyiz"

'14 YABANCI TRANSFER EDİP 11'İNİN OYNATILMASINA...'

"Yabancı konusundaki bu kararlar o zamanki kararlar içerisinde doğru kararlar olduğuna inanıyorum. O dönem beş tane kulüp başkanımızla birlikte red kararı vermiştik. Diğer kulüp başkanlarımızın kararına saygı duyduk. Bunların yansımalarını görüyoruz. Kulüp başkanlarımız yabancı transferi konusunda şu anda seçici durumdalar. Bundan dolayı mutluyum. Türk futbolunda 14 yabancı transfer edip 11'inin oynatılmasına karşıyım. Milli Takımda görev alan oyuncularımızın bir çoğu yurt dışında görev alan futbolcular. Türkiye'de tesisleşme konusunda önem verilmeli"


'EN BÜYÜK SORUN TESİSLEŞME SORUNU'

"Mali disiplin konusunda UEFA'da ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Türk futbolunda yeniden yapılanmaya gidilmesi gerekli. Yeni kaynakların yaratılması lazım. Bu kaynaklar yok olmamalı. Türkiye'deki en büyük sorun tesisleşme sorunu. En son Belçika'daydım ve canlı olarak gördüm amatör takım olmasına rağmen takımların Süper Lig takımında olamayan tesisleri gördüm"

'DERNEKLER YASASININ DEĞİŞMESİ LAZIM'

"3 senedir yoğun çalışmalar var. Taslak tamamiyle hazır. Dernekler yasasıyla yürütülen sitemin değişmesi lazım. Kulüplerimizin şirketleşmesi lazım. Mecliste de bu sistemin onaylaması lazım"

YASAL UYARI: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır.Kaynak gösterilmeden kullanılmaz.