AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mesut Özil, ırkçılığa karşı eski takım arkadaşı Saka'nın yanında

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 22 Tem 2021 - 12:25 / Son Güncelleme : 22 Tem 2021 - 13:24

Fenerbahçe'nin dünya yıldızı Mesut Özil, Arsenal'den eski takım arkadaşı Saka'ya destek verdi. İşte tüm detaylar...

Mesut Özil, ırkçılığa karşı eski takım arkadaşı Saka'nın yanında

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe'nin dünya yıldızı Mesut Özil, Arsenal'den eski takım arkadaşı olan Bukayo Saka'nın EURO 2020 finalinde kaçırdığı penaltı sonrası uğradığı ırkçı saldırılar hakkında konuştu. Sky Sports News'e açıklamalarda bulunan Mesut Özil, Saka'ya destek verdi.

"Bukayo için çok şey hissettim"

Özil "Bir final maçında, son penaltıyı atmak için genç bir oyuncu olarak bütün bir ulusun sorumluluğunu üstlenmek büyük saygıyı hak ediyor. Pek çok oyuncu buna cesaret bile edemez. Penaltı kaçırmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Bukayo için çok şey hissettim. Onu çok iyi anlıyorum." ifadelerini kullandı.

"Bukayo genç ve mütevazı bir futbolcu"

Pek çok insanın kaybettiklerinde ırkçılığı ön plana çıkarttıklarını dile getiren yıldız futbolcu Özil   "Farklı geçmişlere ve ten rengine sahip insanları kaybettiklerinde ırksal olarak istismar eden ve günah keçisi ilan eden insanlar her zaman olacaktır. Maalesef toplumda her zaman ırksal olarak hakaret ve tehditler eden küçük insanlar olacaktır. Oyuncuları güçlü tutan olumlu mesajlara daha fazla odaklanmalıyız. Bukayo genç ve mütevazı bir futbolcu. Onu, hayalleri için çok çalışan ve bunu gerçekleştirmek için elinden gelen her şeyi yapan kararlı bir genç olarak tanıdım. Pek çok futbolcunun sahip olmadığı yeteneklere sahip. Her zaman bu şekilde alçakgönüllü olarak kalırsa, önünde harika bir geleceği olacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.