Mesut Özil mahkemelik oldu

Arsenal haberleri... İngiltere Premier Ligi takımlarından Arsenal forması giyen ve lig kadrosundan çıkartılan Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil, hız sınırını aştığı için mahkemelik oldu. 2 Temmuz tarihinde arabasıyla 97 mil (yaklaşık 156 km) hız yapan Özil, mahkemede kendisini ilginç bir şekilde savundu. İşte detaylar...
6 Kasım 2020 18:19- Son Güncelleme - 6 Kasım 2020 18:29
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Arsenal forması giyen, UEFA Avrupa Ligi ve lig kadrosundan çıkartılan Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil mahkemelik oldu.

Skor'da yer alan habere göre; İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal'de kadro dışı kalan Alman futbolcu Mesut Özil, saha dışında da iyi günler geçirmiyor. Türk asıllı yıldız, İngiltere'de aracıyla hız yaptığı için mahkemelik oldu.

Kendini savundu

Arsenal’in Alman futbolcusu Mesut Özil, antrenmandan çıktıktan sonra evine giderken aracıyla hız yaptığı gerekçesiyle mahkemeye çıktı. 2 Temmuz tarihinde arabasıyla 97 mil (yaklaşık 156 km) hız yapan Özil, mahkemede kendisini ilginç bir şekilde savundu.

Pişman olduğunu söyleyen Özil, aracın hız göstergesindeki ibareyi karıştırdığı için böyle bir hata yaptığını söyledi. Yıldız futbolcunun kullandığı araçta hız göstergesi “mil” olarak ekrana yansırken, Özil bunu “kilometre” zannettiği için dalgınlık yaşadığını belirtti.

Özil mahkemedeki açıklamasında, “Ben Alman vatandaşıyım ve hızı mil olarak değil, kilometre olarak gösteren araçları sürmeye alıştım. Covid kısıtlamaları nedeniyle otoyol neredeyse boştu. Yapabileceğim tek açıklama, yolda başka araç olmaması nedeniyle konsantrasyonumun geçici olarak azalmış olmasından kaynaklanmasıdır” ifadelerini kullandı.

Alman yıldız “Kullandığım aracın motor gürültüsü çok fazla ve otomatik vites” sözleriyle kendisini savunurken, Birleşik Krallık’ta otoyollarda hız sınırı saatte 70 mil. Yani Mesut Özil’in anlayacağı şekilde söylemek gerekirse 110 kilometre!

Yaptığı hatayı kabul eden Özil, şimdiye kadar hiçbir trafik cezası almaması nedeniyle araba kullanma yasağı yerine para cezası talep ediyor. Antrenmanlara sürekli olarak arabayla giden Mesut Özil, eşi Amine Gülşe’nin araba kullanmaması ve 7 aylık bir kızı olması nedeniyle böyle bir istekte bulundu.