AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mete Gazoz Tokyo vizesini altın madalyayla aldı

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 04 Haz 2021 - 17:47 / Son Güncelleme : 04 Haz 2021 - 18:56

Milli okçu Mete Gazoz Avrupa şampiyonu olurken, bir diğer sporcumuz Yasemin Ecem Anagöz ile birlikte 2020 Tokyo için bireysel olimpiyat kotası aldı.

Mete Gazoz Tokyo vizesini altın madalyayla aldı

AJANSSPOR-HABER

Milli sporcu Mete Gazoz, Antalya'da devam eden Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası ve 2020 Tokyo Olimpiyatları Kıtasal Kota Turnuvası'nda altın madalya alarak bireysel olimpiyat kotası kazandı.

100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri alınarak, 40 ülkeden 279 sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuvada milli okçu Mete Gazoz, Polonyalı rakibini mağlup ederek yarı finale yükseldi. 

Mete Gazoz'dan olimpiyatlarda başarı sözü

Sporcumuz bu sonuçla olimpiyat kotası elde etti. Ardından Fransız rakibi Jean-Charles Valladont’a karşı yaptığı final maçını da 6-0’lık skor ile kazanan Mete, altın madalyaya ulaştı.  Milli okçu, olimpiyatlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini dile getirdi.

Yasemin Ecem Anagöz de kota aldı

Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası ve 2020 Tokyo Olimpiyatları Kıtasal Kota Turnuvası'nda olimpiyat kotası alan Yasemin Ecem Anagöz ise, finalde Fransız rakibi Lisa Barbelin'e mağlup olarak gümüş madalya kazandı.