Metin Keçeli: Türkiye'deki hakemlik camiası son 20 yılda...

7 Şubat 2018 15:08- Son Güncelleme - 7 Şubat 2018 15:08
Google news abonelik

Beşiktaş'ın eski 2.Başkanı Metin Keçeli, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtladı. Keçeli, Beşiktaş'ın son dönemki performansı, hakemler ve yeni transferler hakkında açıklamalarda bulundu

'Beşiktaş'ın önündeki yarı final ve final maçlarını kazanacak gücü vardır'

"Gençlerbirliği maçlarında Beşiktaş'ın az görev verdiği oyuncular da oynadı. En çok Mustafa Pektemek göze çarptı. Bu arada Gençlerbirliği iyi sonuçlar almaya aday bir takım. Ligde başarılı olacaklardır. Beşiktaş'ın önündeki yarı final ve final maçlarını kazanacak gücü vardır"

"Yarı finalde büyük ihtimal Fenerbahçe ile eşleşecek Beşiktaş. Final havasında bu tür maçlar. Hemen hemen 60 yıldır takip ediyorum, böyle maçların sonuçlarını kimse tahmin edemez. Biraz daha derli toplu olan kazanır ama ben %51 Beşiktaş kazanır diyorum"

'Tolgay Arslan gibi önemli bir oyuncu bile yer bulamıyor'

"Beşiktaş'ın çok geniş bir kadrosu var. Çok yeteneki oyuncular bile yer bulamıyor. Tolgay Arslan gibi önemli bir oyuncu bile yer bulamıyor. Bana göre en şanssız kurayı çektik. Real Madrid'i bile bekliyordum ama Bayern çıktı. "

"Bu zamandan sonra her maç ayrı bir final. Puan kaybına hiçbir takımın şansı yok. Sırayla tek tek oynayıp kazanmak zorunda"

'Aykut Kocaman'ın açıklamaları Beşiktaş camiasına ters geliyor'

"Şenol Güneş ve Ümit Özat'ın sanırım aynı dönemde de futbol oynamışlar. İki teknik adam arasında böyle şeyler geçer gider. Fenerbahçe camiasının ve Aykut Kocaman'ın açıklamaları ise Beşiktaş camiasına ters geliyor. Her kaybedilen puandan sonra Fenerbahçe camiası hakeme, taraftara, rakip takıma faturayı kesiyor. Beşiktaş liderden 6 puan, Galatasaray'dan yine 4 puan geride. Bu şekildeki Beşiktaş kollanıyormuş ifadelerini kullandı"

"Fenerbahçe iyi mi oynuyor? İki hafta evvel uzatmalarda golü buldu. Bu hafta Gençlerbirliği karşısında puan kaybetti bunların sebebi Beşiktaş mı? Sezonun en kötü yönetimlerinden biri Fenerbahçe - Beşiktaş maçında yaşandı. Bu maçın ardından biz çıkıp Fenerbahçe kollanıyor mu diyelim?"

'Türkiye'deki hakemlik camiası son 20 yılda kendini yenilemiş ve ses getirmiştir'

"Hakemlerin hataları her dönemde olmuştu. Bazen İngiltere Ligi maçlarını izliyoruz bazı penaltıları görünce şaşırıyoruz. Bu penaltılar Türkiye'de olsa ihtilal çıkar.  MHK başkanı Yusuf Namoğlu çok dürüst bir insandır, herkes tanıyor"

"Yusuf Namoğlu işine sadık birisidir. Hakemleri değiştirmiş olabilir. Türkiye'deki hakemlik camiası son 20 yılda önemli ölçüde kendini yenilemiş ve ses getirmiştir"

'Vagner Love kapalı savunmaları çözebilir'

"Vagner Love Alanyaspor'da çok beğeniyorduk. Gol kralı olmuştu. Tabii büyük takım farklı. Kapalı savunmalara karşı onları çözebileceğini sanıyorum. Vida yine Hırvat Milli Takım oyuncusu ve o takım Avrupa'nın ilk 3'üne girecek seviyede bir takım"

"Bugün bir kaç gün önce basında vardı. Hatta Trabzonspor2un borçları gömzükyordu. Bir milyar yedi yüz milyon %5 farkla sıralanıyor. Beşiktaş bu alanda ikinci sıradaydı. Beşiktaş gelir -gider tablosunda büyüme ile açıkta büyüyor"