AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Metin Tekin: 'Beşiktaş ne yapmaya çalışıyor?'

İlk Yayınlanma : 22 Ara 2018 - 18:08 / Son Güncelleme : 22 Ara 2018 - 21:08

beIN SPORTS yorumcularından Metin Tekin, Kasımpaşa-Beşiktaş maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Tekin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

 2-0'a getirdiler. Beşiktaş önde bastı. Benim şaşırdığım; Kasımpaşa Beşiktaş'tan daha güçlü olduğunu göstermeye çalıştı. Beşiktaş'ı zorlayacak çok soru var. Kasımpaşa'yı tebrik ediyorum. Mustafa Hoca geldikten sonra çok doğru bir çizgideler. Kemal Özdeş'in de hakkını yemeyelim. Hak edilmiş bir galibiyet.

Beşiktaş bir değişime girdi. Babel, Quaresma, Oğuzhan ve Gökhan Töre yedek. Bakarsın, "Vay be ne kadro var adamlarda" dersin. Kim oynuyor acaba diye düşünürsün, "Yahu bu oyuncular kim?" dersin.

Beşiktaş ne yapmaya çalışıyor? Cevabını alamıyoruz. Bütün kulüpler artık milyon Euro harcıyor. Bu seneyi bu kadroyla oynuyorum diyemezsin. Bu iş bu kadar kolay değil. Beşiktaş artık bir değişime, başkalaşıma gitmek zorunda. Beşiktaş artık güçlü oynayamıyor. O zaman doğru oynayacaksın.

Seyir zevki vererek de oynamak önemli. Futbol izlemek için dünyalarca para akıtılıyor. Teknik adamların iyi futbol oynatma gibi bir misyonu da var. Mustafa Denizli'nin, "Yiyelim, ne olacak? Atarız" felsefesi vardı. Eski günlerdeki Mustafa Denizli'yi bir şekilde yakaladı futbol takımı.

Şampiyon olabilirler mi? Öndeki dörtlüyle, kalırlarsa olabilir. Diagne mi, Mustafa Pektemek mi? Trezeguet mi, yoksa Ljajic ya da Lens mi iyi? Bireysel yetenekler önemli. Futbol bir organizasyon işidir. Avrupa kupalarına gitme fikrinin ciddi olduğunu düşünüyorum.

Tüm kararları sürekli değiştirecekseniz sadece düdük çalmayı bilmeniz yeterli. Düdüğe iyi üflüyorsan yapabilirsin bu işi (gülerek.) Hakikaten bu durum enteresan olmaya başladı. Anında karar istiyoruz, beklenmesin istiyoruz.

Necip stoper değil. "Benim stoperim Necip" diyemezsin. Olmaz.

'Hakemlik başka bir yere doğru gidiyor'

Ben de hakem olmayı düşünüyorum. Sadece bana yakın gözlüğü lazım. VAR'a gittiğimde yakın gözlüğüm olursa her şeyi çok net görürüm. Hakemlik başka bir yere doğru gidiyor. Onu görüyoruz. Cüneyt Çakır'ın kararlarının tersi de oldu bugün.
Veysel ile Babel'in pozisyonu bence temiz bir pozisyon. Beşiktaş defansı çok rahat geçildi. Bütün bunları zaten Kasımpaşa'da iki kişi yapıyor.

Fatih Aksoy için şanssız bir maç oldu. Bu tarz oyuncular kendisini 1 maçla anlatmak zorunda kalabiliyor. Sol bek performansı ise kötü bir şekilde akılda kaldı.