AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Metin Tekin: "F.Bahçe kazandı ama iyi oynamadı"

İlk Yayınlanma : 09 Kas 2019 - 02:49 / Son Güncelleme : 09 Kas 2019 - 00:16

Süper Lig'in 11. haftasında Kasımpaşa'yı ağırlayan Fenerbahçe, gol duellosunda sahadan 3-2 galip ayrıldı.

 

Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan beIN Sports yorumcusu Metin Tekin'in ifadelerinden Ajansspor'un derledikleri şöyle:

"Ben daha farklı sonuç bekliyordum. Rakibi 10 kişi kalınca ikinci yarıda farkı bekledik. Ancak daha etkili Kasımpaşa gördük. Çok çabuk gol yemese belki direnci de artardı. 10'a 10 eşitlenince Kasımpaşa o kadar etkili olamadı. Fenerbahçe kazandı ama iyi oynamadı. Bu oyun gelecek ile ilgili olumlu görüş yansıtmadı ama maç fazlasıyla lider bir Fenerbahçe var."

Futbol hatalar oyunu değil, beceriler oyunu olmalıdır. Bugün hatalar da oldu. Tempo düşmedi ama futbol doğruları fazla mıydı değil...

5 golün 4'ü duran top oldu. Yüzde 30 civarında duran top olur. Halan çok önemli bir gol aracıdır. Birçok maçta çözüm olmuştur. Kasımpaşa da bir golünü öyle buldu. Ersun hoca da oyundan mutsuz. İyi yoldayız dedi. Hiçbir takım için net bir şey söyleyemiyoruz. Çok dalgalanmalar var. Beşiktaş da Galatasaray da yarış içerisinde olacaktır.

İlk penaltıda Kasımpaşa, çok gereksiz bir penaltıya sebebiyet verdi. Fenerbahçe çok hızlı hücum etti. Yüzde yüz penaltı. İtiraz adettendir itiraz edilmiş. Çok net bir dize temas var. Kemal hocanın itiraz ettiği bu pozisyon değildir. Bence bu yüzde yüz penaltı. Çok gereksiz bir penaltı. Kasımpaşalı futbolcu, kendi dengesini bile kaybedecek kadar vuruyor.

Eğer Vedat Muriç sakatlanırsa Fenerbahçe zorluk yaşayabilir.

Kasımpaşa'nın penaltı beklediği pozisyonda Yusuf düşmek istiyor. Isla da buna fırsat veriyor. Temas var ama ben buna penaltı vermem. Fenerbahçe kalitesinde bir takımda ben Hasan Ali'nin kadroda olmasını isterim. Daha farklı özellikli sol bek istenebilir ama Fenerbahçe teknik heyeti hep Hasan Ali'yi tercih etti.

Kasımpaşa'nın golünden önce Koita'nın eline top geliyor mu anlaşılmıyor. Bu kadar bakmayın. Ufak ofsaytlarla bile ilgilenmemelidir. Şurada küçücük ele değen top sonuca etki eden bir şey değil.

Ben ilkinin de ikincinin de net penaltı olduğunu düşünüyorum. Kemal Özdeş'e katılmıyorum.
İkinci pozisyona penaltı vermezseniz hiçbir ele penaltı veremezsiniz. Çok yakın ama el topa gidiyor.