AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Metin Tekin ve Özen'den penaltı yorumu

İlk Yayınlanma : 10 Şub 2019 - 18:46 / Son Güncelleme : 10 Şub 2019 - 21:46

beIN SPORTS yorumcularından Metin Tekin ve Önder Özen, Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Tekin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Seneye farklı bir Trabzonspor..."

Çok etkili bir 20 dakika oynadı Galatasaray. İkinci yarı oyunu verdikleri bölümler de oldu. Trabzonspor’un en önemli hedefi bu genç oyuncularla takım olmaktı. Galatasaray’ın 11 yabancısına karşı oynadılar. Bu çok değerli. Seneye farklı bir Trabzonspor olacak.

"Kenar ortaları değerlendirilebilir"

Diagne’nin Galatasaray’da çok kafa golü atabileceğini düşünüyorum. Kenar ortaları bu şekilde değerlendirebilir. İki kafa vuruşu vardı, gol olursa %68 pas istatistiğinin önüne geçer. Bu biraz forvet özelliklerinden kaynaklı.

Penaltı yorumu

Penaltı pozisyonunda sol ayağa bakın. Benim gördüğüm bir temas var. Ayağı kaldırıyor. Bana göre penaltı.

"Diagne'nin vuruş becerisi..."

Diagne’nin topla buluşma ve vuruş becerisi var. Ceza sahasında önemli bir oyuncu. Zaten Diagne’yi geçeceğim de dedi.

Belhanda yorumu

Belhanda bugün çok net sahanın en iyisiydi. Belhanda bunları yapacak. Belhanda’nın ilk iki golü. 21. hafta olarak karne parlak değil. Galatasaray’ın 10 numarası.

"Hakemler VAR'da neyi seyrediyor?"

Ümit Öztürk penaltı olmadığına nasıl kanaat getiriyor hakikaten sormak lazım. Marcao Ekuban’ın ayağına basarak hamlesini engelliyor. VAR’da neyi seyrediyor ve görüyor anlamıyorum. Yeni kurallara göre sarı da vermesi lazım. Neyi yorumladı burada? Açıklama gerekiyor.

Ahmet Ağaoğlu yorumu

Ahmet Ağaoğlu’nu beğenerek izliyorum. Bana göre hatalı karar verilmiş ama ne olur bunu Çanakkale Savaşı ile bunu birleştirmeyelim.

"Bu maçtan sonra edinilecek tecrübe çok önemli"

Önder Özen'in açıklamalardan Ajansspor'un derledikleri şöyle:

"Galatasaray için net bir galibiyetti"

Diagne’nin bu performansı 10 üzerinden 5. Sayı yaptı mı yaptı ama. Net bir galibiyetti. Zaman zaman oyun üstünlüğü Trabzonspor’a da geçti.

Belhanda yorumu

Hakem yorumu

Bir karar verildikten sonra VAR’daki asistan hakem, penaltı olamayabilir diye düşünceleri varsa hakemi çağırıyorlar. Penaltı pozisyonunu söylüyor ya da ofsayt olabilir mi bak diyor. Eğer VAR’a gidip penaltı çalıyorsanız VAR sizi neden çağırıyor?

"Topun oyunda kalma süresi..."

"Rodallega kusursuz..."

"Diagne penaltıyı istemiş"