Metin Tekin'den çarpıcı Tudor yazısı: Zamanlaması enteresan!

21 Kasım 2017 10:39- Son Güncelleme - 21 Kasım 2017 10:39
Google news abonelik

Sabah Gazetesi Yazarı Metin Tekin, Galatasaray Teknik Direktörü Tudor için "Göndermek hata olur" dedi. Genel kanının aksine Tudor için 'zamanlaması yanlış olur' vurgusu ile gitmesinin yanlışlığına dikkat çekti: 

GALATASARAY...

METİN TEKİN: Kısa ve net cevap vermek gerekirse, Tudor gitmemeli. Zamanlaması şu an değil. Lider olan bir takımın antrenöründen bahsediyoruz. Sahada alınan sonucu tamamen teknik direktör Tudor'a yüklemek mantıklı değil. Ben Tudor'a şahane teknik direktör demiyorum ama bu kadar çabuk vazgeçilmesi için kamuoyu oluşturulmasını enteresan buluyorum. Acaba lider takımın başında onun yerinde başka bir teknik direktör olsaydı, bu yorumlar yapılır mıydı? Tamam, ben de Başakşehir maçına çift santrfor ile çıkmasını mantıklı bulmuyorum ama bir teknik adamı, daha 12'nci haftadan göndermek hangi kritere sığar, bunun açıklaması iyi yapılmalı.

FENERBAHÇE...

METİN TEKİN: Bunu ilkeler üzerinden değerlendirmemek lazım. Aykut hoca istifa edip geri dönerek bazı riskler aldı. Diyalog içinde olduğu, yalnız bırakmak istemediği ve hala kendisiyle yola devam etmek isteyen bir kulübün görüşü değerlidir. Bence en başta 'istifa ediyorum' söylemi yanlıştı. Tabii ki bundan sonra bir baskı oluşacak. Fenerbahçe'ye artık seri galibiyetler lazım. Tabii ki Sivasspor'u sahasında yenecek, bu çok doğal bir sonuç. Biz başarısız bir Fenerbahçe'yi eleştirirken, herkese yenilecek demiyoruz. O forma zaten yılda 15 maç kazanır. Burada eleştiri noktası, Fenerbahçe'nin etkili oyunlarla oynayan bir takım olabilmesidir.

BAŞAKŞEHİR...

METİN TEKİN: Başakşehir çok sansasyonel bir galibiyet aldı Galatasaray karşısında ve zirveye ortak oldu. Dikkat ederseniz, çok olağan bir durum olarak bahsediyoruz bundan. Takım gücü ve oynadığı oyun nedeniyle Başakşehir'in bulunduğu konumu yadırgamıyoruz. Ben sezon başında da Başakşehir'in gerek takım gücü gerekse teknik adamıyla şampiyonluğun çok ciddi adayı olduğunu söylemiştim.