AjanssporAjansspor uygulamasını indir

MHK Başkanı kim olacak? İşte 4 aday

İlk Yayınlanma : 20 Ağu 2020 - 17:27 / Son Güncelleme : 20 Ağu 2020 - 17:31

Son dakika spor haberleri... Yeni MHK Başkanı kim olacak? Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Zekeriya Alp ve MHK üyelerinin istifa ettiğini açıkladı. Bunun üzerine spor severler, 'MHK'nın yeni başkanı kim olacak, adaylar kimler' gibi araşırmaları sıklaştırdı. İşte tüm detaylar...

MHK Başkanı kim olacak? İşte 4 aday

AJANSSPOR - HABER

Zekeriya Alp'in Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı'ndan istifa etmesinden sonra yeni başkanın kim olacağı  gündemin bir nuramalı sorusu oldu. Kulislerde çok sayıda isim dolaşıyor. Ajansspor'un elde ettiği bilgiye göre bugün itibarıyla 4 isim öne çıkıyor.

MHK Başkanlığı için adı geçen isimlerin başında hakemliği yeni bırakan Bülent Yıldırım geliyor.

VAR protokollerinin uyarlanmasında büyük katkıları olan, IFAB talimatlarını çok yakından takip eden Yıldırım'ın hakemler arasındaki saygınlığı da yüksek.

Bir diğer aday daha önce de bu görevi yapan Mustafa Çulcu... Görev aldığı dönemde genel olarak başarılı buluna Çulcu, Zekeriya Alp'in başkanlığı için de gündeme gelmişti.

TFF sürpriz bir seçim de yapabilir

Üçüncü aday yine eski MHK Başkanları'ndan Kuddusi Müftüoğlu... Son yıllarda her MHK Başkanlık seçiminde adı geçen Müftüoğlu'nun başkanlık döneminde iyi bir yönetim ortaya koyamaması en büyük handikapı.

Ve bir diğer isim de Serdar Tatlı...

Eski hakem Tatlı'nın uluslararası arenada çok fazla başarısının olmayışı, hakem camiası üzerinde otorite sağlayıp sağlamayacağı konusunda soru işareti doğuruyor.

Geçmişte Alp konusunda olduğu gibi kamuoyunda öne çıkan isimler yerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi, sürpriz birini de göreve getirebilir.