MHK'den Yaşar Kemal Uğurlu Açıklaması: Gözleri Sağlam!

İsa Kethüda
02.06.2022 - 15:22 | Son Güncellenme: 02.06.2022 - 15:26

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), FIFA kokartlı hakem Yaşar Kemal Uğurlu ile ilgili iddialar hakkında açıklama yaptı. Detaylar.

TFF'nin internet sitesinden yayımlanan açıklamada, "Kamuoyunda son günlerde FIFA kokartlı hakemimiz Yaşar Kemal Uğurlu'nun renkleri ayırt edemediğine ve bunun hakemlik yapmasına engel teşkil ettiğine dair son derece asılsız iddialar ortaya atılmıştır." denilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Göz muayenesi sonucunda sağlam bulundu"

"Uluslararası bir kariyere sahip olan hakemimizin, Acıbadem Hastanesinde ülkemizin değerli hekimlerince 31 Mayıs 2022 tarihinde yapılan göz muayenesi sonucunda sağlam bulunduğu ve renk hissinin doğal olduğu rapor edilmiştir. Oluşan bilgi kirliliğini önlemek ve yanlış değerlendirmelere son verilmesi amacıyla büyük bir hassasiyet gerektiren konuyu kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Ne olmuştu?

Bilindiği üzere gazetecı Serdar Ali Çelikler, "Ahmet Çakar, FIFA kokartlı bir hakemin renk körü olduğunu açıkladı. O hakem Yaşar Kemal Uğurlu." ifadelerini kullanmıştı.

Senin için hazırladığımız haberler