• Diğerleri

Michael Ballack'an flaş Barcelona itirafı....

29 Mart 2020 12:40- Son Güncelleme - 29 Mart 2020 12:40
Google news abonelik
Michael Ballack'an flaş Barcelona itirafı....

Alman futbolunun efsane oyuncuları arasında yerini alan eski Bayer Leverkusen ve Bayern Münih oyuncusu Michael Ballack, Barcelona'dan teklif aldığını ancak gitmesine izin verilmediğini açıkladı.

"Mutsuzdum"

Sky UK'a konuşan 43 yaşındaki Alman eski futbolcu, Oynadığım her kulüpte anın tadını çıkarmaya baktım. Asla geriye bakmadım. Çok seçenekler olsa bile... Bayern Münih'te oynarken genel bir memnuniyetsizlik vardı. Kazanamadığınız zaman bu tür büyük kulüplerde her zaman sorun oluyordu" dedi.

"Barça'dan teklif aldım"

Barcelona'dan teklif aldığını söyleyen Ballack, "Bayern Münih'te mutlu değildim. O zamanlar Barcelona'dan bir teklif aldım, ben de gitmek istiyordum. Kabul ettim teklifi. Barça'dan yetkililerle görüştüm ve her şey tamamdı. Bundan sonra sadece rakamları konuşmak kalmıştı. Eksik olan tek şey buydu. Ama transfer olmadı. Nedeni? Uli Hoeneß. Kulüpler aynı fikirde değildi. Bu süre zarfında Uli Hoeneß ile birçok kez görüşme (tartıştım) yaptım. Kulüpte iyi gitmeyen şeyler üzerine çok konuştuk. Özellikle Şampiyonlar Ligi için. Uluslararası arenada rekabet edebilmek için takımı güçlendirmeliydik" şeklinde konuştu.

"Bayern Münih gitmeme izin vermedi"

Ballack, "Yine de verdiğim kararlardan dolayı memnunum. Barcelona transfer sürecinde yaşananlar benim kararım değildi. O zaman kararı kulübüm Bayern Münih verdi. Ben teklifi kabul etmiştim ve gitmek istiyordum. Ama yine de hiçbir şeyden pişman değilim" ifadelerini kullandı.

Bllack'ın futbol kariyeri:

604 maç
151 gol
94 asist

AJANSSPOR-DIŞ HABER

Uğur Meleke, Manchester City - Aston Villa maçını yorumladı