Olimpiyat Rekortmeni Michael Phelps Emeklilik Sonrası 15 Kilo Aldı

İsa Kethüda
31.12.2022 - 08:13 | Son Güncellenme: 31.12.2022 - 08:19

Yüzme haberleri... 23 kez Olimpiyat altın madalyası kazanan yüzücü Michael Phelps emekli olduktan sonra 15 kilo aldığını açıkladı. İşte detaylar...

DIŞ HABER - AJANSSPOR

28 madalya ile Olimpiyat sporcuları arasında en çok madalyası bulunan profesyonel yüzücü Michael Phelps emekli olmasının ardından 10 bin kalorilik beslenme düzeninin nasıl değiştiğini anlattı. Phelps yüzmeye veda etmesinin ardından 15 kilo aldığını açıkladı. 

“Yemek işimin bir parçasıydı”

Essentially Sports tarafından yayınlanan yeni bir haberde eski profesyonel yüzücü Michael Phelps beslenme düzeninden bahsetti. 37 yaşındaki Amerikan eski yüzücü emekli olmadan önce uyguladığı 10 bin kalorilik diyet hakkında şunları söyledi: “Eskiden yemek işimin bir parçasıydı. Günde 8 veya 10 bin kalori alıyor ve 6 saat yüzme antrenmanı yapıyordum. Emekli olduktan sonra 15 kilo kadar kilo aldım.”

“Yeni yaşamıma uyan bir rutin gerekiyordu”

Australian Men’s Health için 2021’de gerçekleştirdiği röportajında 2016’daki Rio Olimpiyatları sonrası emekli olmasından bahseden Phelps bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Yüzmeye veda ettikten sonra yeni yaşamıma uyan bir rutine geçmem gerektiğini fark ettim. Kas inşa etmeye ve onarmaya odaklandım. Artık fitness ve beslenme gereksinimlerimi karşılayan bir ekiple çalışıyorum ve her şeyin nasıl çalıştığına dair farkındalık geliştirdim. İşimin bir parçası olarak yemek yemek, emeklilik sonrası sağlıklı kalmak için vücudumun neye ihtiyacı olduğunu anlamama yardımcı oldu.”

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe Beko'dan üst üste 4. mağlubiyet
Habere Git

“Artık sistemime yiyecek sokmaya çabalamıyorum”

Profesyonel yüzme kariyerinde antrenmanları için yeterli enerjiyi almak adına günde 8 ila 10 bin kalori arasında değişen bir beslenme düzenine sahip olan Phelps artık bunu yapmadığını açıkladı. 

Emekliliğin ardından eskisi gibi belirli bir kaloriye yetişme çabası olmadığının altını çizen Amerikan eski yüzücü artık sindirim sistemine yiyecek sokmak için çabalamadığını söyledi. 

Phelps’in yemek düzeni nasıl değişti?

Michael Phelps emekliliğinin ardından beslenme düzenine daha çok sebze eklemeye başladı. Her öğününün yanında salata yiyen Phelps artık öğünlerini de doğru saatlerde yiyor. 37 yaşındaki eski yüzücü diyetinin yanı sıra 7 ila 9 saat dinlenmeye de özen gösteriyor ve kaliteli bir uyku düzenine odaklanmış durumda. 

İlgini Çekebilir
Galatasaray'dan TFF'ye çağrı: Sivasspor'un golü neden iptal edildi?
Habere Git

Emeklilik sonrasında da sağlıklı bir vücuda sahip olduğundan emin olmak isteyen Amerikan eski yüzücü emekli olmasına rağmen erken kalkıyor, kahvaltı ve kardiyonun ardından ara sıra havuzda vakit geçiriyor. Phelps kahvaltıda ıspanak, badem sütü, kakao parçacıkları, incir ve protein tozu içeren protein açısından zengin bir smoothie tüketiyor.

Senin için hazırladığımız haberler