Michael Skibbe: "Galatasaray’ın Şampiyon Olmasını İstiyorum"

İsa Kethüda
26.01.2023 - 15:23 | Son Güncellenme: 26.01.2023 - 15:34

Bir dönem Türkiye'de Galatasaray, Eskişehirspor ve Karabükspor'u çalıştıran Michael Skibbe, sarı-kırmızılı takımın şampiyon olmasını istiyor. İşte detaylar.

Türkiye'de Galatasaray, Eskişehirspor ve Karabükspor'da teknik direktörlük yapan Michael Skibbe, şu an çalıştırdığı Japon ekibi Sanfrecce Hiroshima ile İstanbul’da tarihi yerleri gezdi. 

"Şimdi de takımı İstanbul’da gezdirmek için buradayız"

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Skibbe, "Belek’te kampımız çok iyi geçti. Bizim için sürpriz olmadı. Daha önce çalıştırdığım takımlarla Belek’te kamp yapmıştım. Mükemmel sahalar, çok iyi hizmet, çok iyi otellerde kamp yapma imkanı bulduk. Şimdi de takımı İstanbul’da gezdirmek için buradayız. 

"İstanbul’da kendimi evimde gibi hissediyorum"

Dün de hazırlık maçı yaptık. İstanbul’da kendimi evimde gibi hissediyorum. Türkiye’de birkaç kulüpte çalıştım. Dolayısıyla sadece Belek’e değil, oyuncularıma ve kulübe İstanbul’un ne kadar harika ve güzel bir şehir olduğunu göstermek istedim. Bunu da başardığım için kendimle gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Jesus'un hayali Brezilya!
Habere Git

"Trabzonspor’un şampiyon olmasına çok memnun oldum"

Türk futbolunu takip ettiğini söyleyen Skibbe, "Burada tabii Galatasaray’ın lider olması mutlu ediyor. Kalbim hala Galatasaray için atıyor. Bunun yanı sıra diğer kulüplerinde, iki sene önce Başakşehir’in, geçen sene de Trabzonspor’un şampiyon olmasına çok memnun oldum. 

Sadece bir, iki takımın elinde değil, birkaç takımın elinde olması gerekiyor Ligin. Bu da ligin kalitesini ve renkliliğini arttırıyor. Umarım bundan sonra da başka takımlar bu ligde şampiyon olabilir" şeklinde konuştu.

"Türkiye’de çok güzel anılarım var"

Kariyerinde yine Türkiye'de çalışmak isteyip, istemediğinin sorulması üzerine Alman çalıştırıcı, "Türkiye benim için çok önemli bir ülke. Türkiye’de çok güzel anılarım var. Türkiye benim için her zaman eğer Avrupa’da hocalık yapacaksam birinci alternatifim. Sadece Galatasaray’da değil, hem Eskişehirspor’da hem de Karabükspor’da çok güzel anılarımız var" diye cevap verdi.

İlgini Çekebilir
İlhan Palut, Beşiktaş'a sunum yaptı mı? Ajansspor'a açıkladı
Habere Git

"Galatasaray’ın şampiyon olmasını istiyorum"

Son olarak Galatasaray taraftarına mesaj veren Michael Skibbe, "Benim zamanımda Ali Sami Yen’de maçları oynuyorduk. Oradaki atmosfer inanılmazdı. Televizyondan izlediğim kadarıyla yeni statta da bu atmosfer inanılmaz. Galatasaray’ın şampiyon olmasını istiyorum ve gönülden tebrik ediyorum. İnşallah şampiyon olurlar" değerlendirmesinde bulundu.

Senin için hazırladığımız haberler