AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'de İsmail Kartal'ı Anlatan Miha Zajc İçin Lig Bitmiş Değil!

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 29 Oca 2022 - 17:56 / Son Güncelleme : 29 Oca 2022 - 18:17

Süper Lig'de verilen arada Antalya'da kampa giren Fenerbahçe'de Miha Zajc, yeni teknik direktör İsmail Kartal ve gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig'de Milli maçlardan dolayı verilen arayı, Antalya'da kampa girerek değerlendiren Fenerbahçe'de Miha Zajc, yeni teknik direktör İsmail Kartal ve Sarı-Lacivertli gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

"Zor bir tempoda, zor antrenmanlar yapıyoruz"

Antalya kampında temponun yoğun olduğunu dile getiren Zajc, "Kendimi iyi hissediyorum. Kamp öncesinde 3 günlük izin dönemimiz vardı ki bunun da tüm oyuncular için çok önemli olduğunu düşünüyorum; evlerimize gittik, ailelerimizle, sevdiğimiz insanlarla vakit geçirdik. Şu anda gerçekten kendimi iyi hissediyorum. Evet, zor bir tempoda, zor antrenmanlar yapıyoruz ama genel olarak kendimi iyi hissediyorum." dedi.

"Tanıma fırsatı bulduk"

İsmail Kartal hakkında konuşan oyuncu, "Kendisi geleli henüz 3 hafta oldu, 3 haftadır tanışıyoruz. Bu süre zarfında kendisini daha iyi tanıma fırsatı bulduk, zamanla daha da iyi anlayacağız neler istediğini. Kendisi gerçekten takıma bir enerji kattı. Saha içinde de takımdan daha fazla enerji, daha fazla efor istiyor. Daha fazla agresif olmamızı istiyor." ifadelerini kullandı.

"İyi bir değişiklik oldu"

Miha Zajc, Vitor Pereira'nın ardından göreve getirilen İsmail Kartal için, "Bizim için iyi bir değişiklik oldu diyebilirim. Onunla beraber taze bir başlangıç yaptık. Ondan da çok fazla şey öğrenebiliriz çünkü kendisi bu kulübün efsane futbolcularından biri ve bu kulüpteki işleri nasıl yönetmesi gerektiğini çok iyi biliyor. Onunla ilgili çok pozitif hissediyorum." şeklinde konuştu.

"Her kulvarda mücadelemizi devam ettiriyoruz"

"Lig için odağımız devam ediyor. Şu anda içinde bulunduğumuz durumun olabilecek en iyi durum olmadığını tabii ki biliyoruz ama kalitemiz var ve kalitemizle hedeflerimize ulaşabiliriz." diyen Zajc, "Uzun bir sezon olacak, her kulvarda mücadelemizi devam ettiriyoruz. Her oyuncunun her zaman takıma yardım edebilmek için hazır olması gerekiyor. Bizim yapabileceğimiz şey maç maç bakmak ve hedeflerimize ulaşmak." sözleriyle konuşmasına devam etti.

"Sadece birlikte olursak bir şeyler kazanabiliriz.”

Son sözlerinde Fenerbahçe taraftarına mesaj veren futbolcu, "Biz elimizde olanın her zaman en iyisini vereceğiz. Sahada sonuna kadar savaşacağız. Her gün antrenmanlarda elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Onların desteğine de minnettarız. Onlara şunu söylemek istiyorum; sadece birlikte olursak bir şeyler kazanabiliriz.” dedi.