AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'nin Miha Zajc transferinin dolandırıcıları battı! Haciz...

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 21 Oca 2022 - 18:26 / Son Güncelleme : 21 Oca 2022 - 18:51

Fenerbahçe'nin Empoli'den transfer ettiği Miha Zajc'ın transferinde dolandırıcılık girişiminde bulunan şirket, borçlarından dolayı battı. Haciz geldi.

Fenerbahçe'nin 31 Ocak 2019 tarihinde, İtalya'nın Empoli kulübünden 3,5 Milyon Euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı Miha Zajc transferinde skandal yaşanmış, ilk taksit olan 830 Bin Euro, Empoli banka hesabının yerine yanlışlıkla Hollanda merkezli bir şirkete yatırılmıştı.

Şirket parayı geri vermedi

Yapılan yanlışlık sonucu Fenerbahçe, şirketten parayı geri istemiş, ancak şirket bu parayı geri vermeyi reddetmişti. Bunun üzerine Sarı-Lacivertli kulüp, Hollanda merkezli araba alım-satım şirketini, Hollanda yargısına şikayet etti. Açılan dava sonucu, Hollanda mahkemesi, Fenerbahçe'yi haklı buldu.

Patron kayıp!

Hollanda basınından Tubantia’nın haberine göre, şirket 830 Bin Euro'nun bir kısmını Fenerbahçe'ye geri verdi. Fakat paranın geri kalanını ödemekte sıkıntı yaşadı. Şirketin sahibi 46 yaşındaki iş adamının ise ortalıkta görülmediği kaydedildi.

Şirkete haciz geldi

Hollanda basınında çıkan haberlere göre kayıp patron, şirkette Lamborghini, Ferrari, Porsche, Bentley, Audi, Mercedes gibi lüks araçlar satmaya başladı. Ancak geçtiğimiz aylarda bu lüks arabaların, galeriden çekildiği, 46 yaşındaki patronun şirketin ortaklığından çekildiği ve şirkete ait internet sitesinin kapatıldığı ifade edildi. Şirkete Fenerbahçe davasından dolayı haciz geldiği düşünülüyor.