Mike Tyson hapishane hastalığına yakalandı: "Konuşamıyorum bile"

Orhan Gülek
21.09.2022 - 00:01 | Son Güncellenme: 21.09.2022 - 00:06

Efsanevi boksör Mike Tyson geçtiğimiz günlerde bir hayranı tarafından tekerlekli sandalyede görüntülenmişti. Sağlık durumuna ilişkin konuşan Tyson, siyatik hastalığına yakalandığını açıkladı.

Mike Tyson hapishane hastalığına yakalandı: "Konuşamıyorum bile"

AJANSSPOR - HABER

Son zamanlarda rahatsızlığı nedeniyle ayakta durmakta güçlük çeken eski ABD'li boksör Mike Tyson, havaalanında tekerlekli sandalye ile görüntülenmişti. Tyson sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

"Siyatik dışında başka bir sorunum yok"

Newsmax'e konuşan Mike Tyson, siyatik hastalığına yakalandığını söyledi. Efsanevi boksör yaptığı açıklamada, "Ağrı arada kendini gösteriyor ve yürümeme engel oluyor. Bazen o kadar yanıyor ki konuşamıyorum!" ifadelerini kullandı. Tyson son durumuna ilişkin ise, "Siyatik dışında başka bir sorunum yok ve çok sağlıklıyım." dedi.

İlgini Çekebilir
Mike Tyson tekerlekli sandalyede
Habere Git

Siyatik hastalığı nedir?

Siyatik hastalığı, siyatik sinirinin ağrılı hastalığıdır. Hastalık, kalçaya doğru yayılan bel ağrılarıyla başlar. Ağrı, sinir boyunca, bacağın arkasını izleyerek kasıktan ayağa dek yayılır. Ağır durumlarda bacak güçsüzleşir, diz ve bilek refleksleri azalır. Sağaltımında dinlenme, sıcak ve fizik sağaltımı yapılır; ağrı kesici ilaçlarla birlikte özellikle B vitamini ve kortizonlu ilaçlar verilir. Hastalık genelde hapishane hastalığı olarak da bilinir.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler