Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç'ten açıklama! Milli boksörler Filistin'e gidecek!

14.12.2017 - 11:30 | Son Güncellenme: 14.12.2017 - 11:30

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Filistin’de ikili kamplar yapacaklarını açıkladı. Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğu gerçeğini her platformda dillendireceklerini anlatan Gözgeç, milli boksörlerin önümüzdeki günlerde Filistin’e gideceğini dile getirdi.

Eyüp Gözgeç: “Kararı destekliyoruz”

Gözgeç, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine İstanbul'da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatının (İİT) Filistin'e yönelik aldığı kararları desteklediklerini vurguladı.

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının kabul edilemez olduğunu dile getiren Gözgeç, haksızlığın tüm dünyada duyulması için adımlar atacaklarını anlattı.

Eyüp Gözgeç: “Filistin’e gideceğiz”

Filistin ile ikili kamplar yapılması, karşılıklı organizasyonlar düzenlenmesi gibi konularda acilen adım atacaklarını belirten Gözgeç, "Önümüzdeki dönemde Filistinli kardeşlerimizi ülkemizde ağırlayacak, milli takım kafilemizle Filistin'e gideceğiz. Filistin sahipsiz değildir. Bunu tüm dünyaya böylesine net bir şekilde ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza da en içten saygılarımızı sunuyoruz. Kendisinin önderliğinde atacağımız adımlarla bölgenin huzura kavuşacağına inancımız tam." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler