AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Marsilya Forması Giyen Cengiz Ünder, Roma Taraftarını Kızdırdı

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 16 Nis 2022 - 12:30 / Son Güncelleme : 16 Nis 2022 - 12:34

Fransa Ligi takımlarından Marsilya'da forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder'ün Fransız basınına yaptığı açıklamalar Roma taraftarını kızdırdı. İşte detaylar.

Fransa Ligi (Ligue 1) ekiplerinden Marsilya'da kiralık olarak forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder, İtalyan taraftarları kızdıran bir açıklama yaptı.

"Roma'da da oynadım ama Marsilya gibi değil"

Marsilya ile büyük bir uyum yakalayan Cengiz Ünder, takımı sırtlayan isimlerden biri haline geldi. Başarılı performansı sonrası basının da ilgisini çeken Ünder, Fransa'da verdiği bir röportajda, "Kariyerimdeki en çılgın atmosferleri Türkiye'de yaşadım. Türkiye'de Beşiktaş 'ta benzer bir atmosfer var ve bu coşkuyu Marsilya'da da hissedebiliyorum. Marsilya'da Türkiye'deki atmosferi buldum. Roma'da da oynadım ama Marsilya gibi değil. Bu destek, futbol oynama arzumuzun ötesine geçmeye itiyor" sözlerini kullandı.

Cengiz, İtalyanları kızdırdı

Akşam'ın İtalyan basınından derlediği habere göre, Cengiz Ünder'in Marsilya'nın Roma'dan daha iyi olduğunu söylemesi İtalyanları kızdırdı.

Roma taraftarlarından büyük tepki

24 yaşındaki milli yıldızın bu açıklamaları, Roma taraftarlarının tepkisine neden oldu. Cengiz Ünder'in Roma'da bekleneni veremediğini belirten İtalyan taraftarlar, Ünder'in özellikle taraftar noktasında Marsilya'yı daha ön planda tutmasına da bir hayli bozulduklarını ifade ediyorlar.

Marsilya performansı

Marsilya formasıyla bu sezon dört farklı kulvarda 40 maça çıkan Cengiz Ünder 12 gol ve 5 asist kaydetti.