AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Milli hentbolcular Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor

İlk Yayınlanma : 23 May 2018 - 13:08 / Son Güncelleme : 23 May 2018 - 13:08

20 Yaş Altı Erkek Hentbol Milli Takımı, 20-29 Temmuz'da Karadağ'da yapılacak Avrupa Şampiyonası için 1. etap hazırlıklarını Ankara'da sürdürüyor.

Başantrenör Murat Bilge yönetiminde 21 sporcudan oluşan milli takım, her gün çift antrenman yaparak şampiyonaya hazırlanıyor.

B klasmanında yer alan Türkiye, grubunda Slovakya, ev sahibi Karadağ, Letonya ve Gürcistan ile mücadele edecek.

Milliler bu sabah yaptığı antrenmanda sadece core (vücut ağırlığı) çalışması gerçekleştirdi. Sezonun sona ermesi nedeniyle bazı oyuncuların çalışmada oldukça zorlandıkları görüldü.

Hazırlıklar kapsamında milliler bu akşam Maliye Piyango'nun altyapı takımıyla bir maç yapacak.

"Geleceğin A Milli Takımı için çalışıyoruz"

Başantrenör Murat Bilge, antrenman sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, ellerinde geleceğin A Milli Takımı'nın bulunduğuna dikkati çekerek, "Hedefimiz grupta birincilik. Bu birincilikle birlikte A klasmanına yükseleceğiz ve gelecek sene de finallere yükselebilmek için mücadele edeceğiz." dedi.

Temmuz ayındaki şampiyonadan önce bir hazırlık kampı daha yapacaklarını aktaran Bilge, şunları söyledi:

"Alt yaş grubunda Avrupa hentbolu ileri seviyede. Her rakip bizim için çok önemli. Biz buradaki hedefimizden çok, şampiyonaya maç maç bakıyoruz. Her maç bizim için bir deneyim. Aynı zamanda her maç bizim için hedef. Bu takım içinde 6-7 sporcumuz zaman zaman A Milli Takım'da oynadı. Biz geleceğin A Milli Takımı'nı oluşturmaya çalışıyoruz."