Eski Voleybolcu, Yazar ve Yorumcu Metin Görgün'ün İntihar Ettiği Ortayı Çıktı

İsa Kethüda
31.10.2022 - 23:27 | Son Güncellenme: 01.11.2022 - 15:31

Eski milli voleybolcu ve yazar-yorumcu Metin Görgün'ün intihar ettiği ortaya çıktı. 61 yaşındaki Görgün'ün Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atladığı ortaya çıktı.

AJANSSPOR-HABER

Vefat eden eski voleybolcu ve yazar Metin Görgün'ün ölüm nedeni ortaya çıktı. Görgün'ün Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak intihar ettiği ortaya çıktı. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), yaptığı açıklamada Görgün'ün ölüm haberini duyurmuş ama nedenine dair bir bilgiye yer vermemişti.

Gazeteci Asena Özkan açıkladı

Çok uzun yıllar boyunca profesyonel olarak üst düzey takımlarda voleybol oynadıktan sonra ususal kanallarda da voleybol yorumculuğu yapan Metin Görgün'ün intihar ettiğine dair bilgiyi gazeteci Asena Özkan, sosyal medya adresinden kamuoyuyla paylaştı.

Ekonomik nedenlerle intihar etti

Özkan attığı twett'te, "Türk voleyboluna sporcu, yazar, programcı ve yorumcu olarak değerli katkılar sağlayan eski milli voleybolcu Metin Görgün 61 yaşında hayatını kaybetti. Neden hiç kimse ekonomik çıkmaz nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayıp yaşamına son verdi diye yazmıyor?" dedi.

İlgini Çekebilir
Mehmet Demirkol veda etti
Habere Git

Galatasaray ve Fenerbahçe'de oynadı

16 yıl Galatasaray, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da profesyonel olarak voleybol oynayan Metin Görgün, 85 kez de Türk Milli Takımı formasını giydi.

4 kez lig şampiyonluk yaşadı

4 kez lig şampiyonluğu elde eden Görgün, voleybolu bıraktıktan sonra, 1996 yılından itibaren Hürriyet, Milliyet ve Vatan gazetelerinde yazarlık yaptı. Görgün ayrıca, CNN Türk ve Sports TV'de de programlar yaptı.

5 milyon TL'lik alacağı verilmedi

Öte yandan Odatv'de yer alan habere göre; Metin Görgün’ün bunalıma girmesinin nedeni olarak Galatasaray’dan 5 milyon liralık alacakları sonucunda finansal olarak krize sürüklendiği belirtildi. 

Bununla ilgili Galatasaray yönetimine de bir mektup yazan Metin Görgün, “Promegatekstil olarak, batma noktasına geldik. Yaklaşık 5 milyon alacağımız var. Bu kadar uzun sokuklu partnerimizin en tepesindeki Başkana yazmaktan başka da seçeneğimiz kalmadı. Sizi daha fazla rahatsız etmek istemem. Ama yardımınıza ihtiyacım var” ifadelerini kullandı. 

İlgini Çekebilir
Trabzonspor milli yıldızı gündemine aldı!
Habere Git

Öte yandan bazı yöneticilerin de söz konusu ödemeleri yapmamak için direttiği de iddia edildi. 

"Kimseye ulaşamıyoruz"

Metin Görgül’ün ödemeler konusunda kimseye ulaşamamasının ardından Galatasaray'a yazdığı mesajın tamamı şöyle:

“Sayın Başkanım, öncelikle kendimi tanıtayım. Metin Görgün 1979-1990 yıllarında GS voleybol takımının oyuncularından biriyim. O dönemlerde hatırlarsanız, Eczacıbaşı hegemonyasını yıkıp üç yıl üst üste Türkiye şampiyonu olmuştuk. Rahmetli Paidar Demir, Ahmet Gülüm v Metin Görgün olarak o döneme damga vurmuştuk. 20 yıldır da aralıksız CNN Türk ve Sports Tv'de voleybol özelinde program yapıyorum. 

Hürriyet gazetesinde de yazmaya devam ediyorum. Yoğunsunuz ama bu giriş gerekliydi diye düşünüyorum. Size bu yazıları yazma sebebine gelince; bütün bu işlerin yanında ben tekstil üretimi yapan bir firmanın sahibiyim. GS Store ile kurulduğu günden beri çalışıyorum. Çok yönetim çok değişik müdür ve insanla muhatap oldum. Son zamanlarda ki olumlu değişimi size anlatmaz isem, Galatasaraylı olarak doğru yapmamış olacağım. 

Bu olumlu değişim hem kalite hem ekonomik yönden bakıldığında da, geçmişe göre çok daha fark yaratacak düzeyde olduğunu görürsünüz. Açıkça sizin tekrar seçilmeniz birçok Galatasaraylı gibi beni de çok heyecanlandırdı. Ben üretici olarak bu kriz ortamında sözünü tutan, ödemeleri zamanında yapan GS Store bir anda kimseye ulaşılamayan, neredeyse bütün üreticilerinin batma noktasına geldiği bir yere evrildi. En kötüsü muhatap olmaması. 

E. hanıma ulaşamıyoruz. Kaldı ki bu değişimin mimarı olarak gördüğümüz bir kişiydi. Promegatekstil olarak, batma noktasına geldik. Yaklaşık 5 milyon alacağımız var. Bu kadar uzun soluklu partnerimizin en tepesindeki başkana yazmaktan başka da seçeneğimiz kalmadı. Sizi daha fazla rahatsız etmek istemem. Ama yardımınıza ihtiyacım var. Güzel bir yapı kurduk, ancak batma noktasındayız. Kolay gelsin”

İlgini Çekebilir
Trabzonspor'da flaş gelişme! Bir ayrılık daha...
Habere Git

Şirketten açıklama: Galatasaray'dan alacağımız yok

Promega Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nden konuyla ilgili bir açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamada kendilerine danışmanlık yapan ve destek Metin Görgün'ün acısını yaşadığını belirtilerek şöyle denildi: "Türk sporuna uzun yıllar hizmet etmiş, kıymetlimiz Metin Görgün' ün vefatının acısı henüz çok tazeyken; sosyal medyada yapılan asılsız bazı haberlere ilişkin açıklama yapmak zorunda kaldık. Yaklaşık 15 senedir Galatasaray Mağazacılık A.Ş. ile yürüttüğümüz bir ticari ilişkimiz vardır ve bugün itibariyle vadesi geçmiş herhangi bir alacağımız yoktur. Bu minvalde herkesin acımıza saygı göstermesini ve bizim haricimizde yapılan açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ederiz."

Galatasaray'dan Metin Görgün açıklaması

Galatasaray, metin Görgün'ün intihar ettiği iddiaları hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya, "Uzun yıllar formamızı terletmiş olan eski milli oyuncularımızdan Metin Görgün’ün vefatı ile ilgili olarak bugün www.odatv4.com internet sitesinde yer alan “Spor Dünyasını yasa boğan intihar… Galatasaray’a yazdığı mesaj” içerikli haber ile alakalı bir açıklama yapma gereği doğmuştur." ifadeleri ile başlandı.

"Herhangi bir alacakları olmadığı kamuoyuna duyuruldu"

Kulüpten, "Bahsi geçen haberde Metin Görgün’ün Galatasaray’dan 5 Milyon TL’lik alacakları sonucunda finansal olarak krize sürüklendiği ve girdiği bunalım sonucu kendisini Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden atmak suretiyle intihar ettiği ifade edilmiştir. Söz konusu haber içeriğinde yer alan bu iddialar tamamen gerçek dışıdır. Nitekim Promega Tekstil Ürünleri San.ve Tic.Ltd.Şti tarafından da konu hakkında yapılan açıklamada Kulübümüz iştiraki olan Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş’den vadesi geçmiş herhangi bir alacakları olmadığı kamuoyuna duyurulmuştur." denildi.

Son olarak, Hem Kulübümüzü hem de yönetim kurulumuzu zor durumda bırakmaya yönelik, iyi niyetten yoksun, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine aykırı bu tarz haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz. Bu vesileyle merhum Metin Görgün’e bir kez daha Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve Türk Spor camiasına başsağlığı dileriz." açıklaması yapıldı.

Senin için hazırladığımız haberler