Milli Takım'da Stefan Kuntz dönemi sona erdi

Ali Bozkurt
20.09.2023 - 12:00 | Son Güncellenme: 20.09.2023 - 16:45

Son dakika | TFF, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile görüşmenin ardından Alman çalıştırıcının sözleşmesini feshetti. Ayrılık resmen açıklandı.

Milli Takım'da Stefan Kuntz dönemi sona erdi

AJANSSPOR HABER

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi bugün İstanbul'da görüşme yaptı. TFF'den yapılan açıklama ile Alman teknik adamla yollar ayrıldı.

"TFF yönetim kurulu, Kuntz ile yolların ayrılması konusunda mutabakata varmıştır"

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile bugün yapmış olduğu değerlendirme toplantısının ardından Sayın Kuntz ile iyi niyet ve profesyonellik çerçevesinde yolların ayrılması konusunda mutabakata varmıştır. Sayın Stefan Kuntz’a, A Milli Futbol Takımımıza yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz" denildi.

Adaylar belli oldu

Stefan Kuntz ile yollarını ayıran A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktörlük adayları arasında Vincenzo Montella ve Abdullah Avcı gibi isimleri aldı. Ayrıca listede Löw de yer almakta.

İlgini Çekebilir
Zirve sonrası Stefan Kuntz'tan veda
Habere Git

"Arkasındayız" dediler 2 gün sonra gönderdiler

TFF, 18 Eylül'de Stefan Kuntz ile yolların ayrılacağı yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirterek bir açıklama yayınlamıştı. Fakat bu açıklamadan iki gün sonra Kuntz'un sözleşmesi feshedildi.

Yapılan duyuruda, "Bir süredir yazılı, görsel ve dijital medyada yer alan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile ilgili haberler ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu sözleşmesi devam eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'u 20 Eylül Çarşamba günü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı yapmak üzere Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne resmi olarak davet etmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur" denilmişti.

İlgini Çekebilir
A Milli Takım'da yabancı dönemi devam etti! İşte yeni hoca
Habere Git

"Devrimi TFF yapar Kuntz değil"

Stefan Kuntz, medyada yer alan son özel röportajını Ajansspor'dan Hüseyin Özkök'e vermişti. Bu söyleşi Alman basınında da geniş yer buldu. Kuntz, Hamit Altıntop ile bir devrim gerçekleştirmediklerini dile getirirken, "Altyapının en yüksek Avrupa standardında olmadığını biliyorlar. Bu nedenle, devrimi sadece TFF gerçekleştirebilir. Ben sadece önerilerimi söylerim, raporlar hazırlarım, tavsiyelerde bulunabilirim ama bütün bunları hayata geçirmek TFF’nin görevi" demişti.

Stefan Kuntz'un A Milli Takım performansı

Stefan Kuntz, A Milli Takım ile çıktığı 20 karşılaşmada 12 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 39 puan topladı ve maç başına da 1.95 puan ortalaması yakaladı.

Japonya 4-2 Türkiye
Türkiye 1-1 Ermenistan
Türkiye 2-0 Galler
Letonya 2-3 Türkiye
Türkiye 0-2 Hırvatistan
Ermenistan 1-2 Türkiye
Türkiye 2-1 Çek Cumhuriyeti
Türkiye 2-1 İskoçya
Faroe Adaları 2-1 Türkiye
Türkiye 3-3 Lüksemburg
Türkiye 2-0 Litvanya
Lüksemburg 0-6 Türkiye
Türkiye 4-0 Faroe Adaları
Türkiye 2-3 İtalya
Portekiz 3-1 Türkiye
Karadağ 1-2 Türkiye
Türkiye 6-0 Cebelitarık
Letonya 1-2 Türkiye
Türkiye 1-1 Norveç

İlgini Çekebilir
Devrimi TFF yapar, ben Ermenistan maçına bakıyorum
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler