AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Milli Tekvandocu İrem Yaman İYİ Parti'ye Katıldı…

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 22 Haz 2022 - 11:36 / Son Güncelleme : 22 Haz 2022 - 11:53

Genç yaşında elde ettiği dünya çapında başarılarla Türk spor tarihine adını altın harfle yazdıran İrem Yaman, İYİ Parti'ye katıldı… İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan ve iki kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olan İrem Yaman, siyasete atıldı.

İrem Yaman, İYİ Parti'de

27 yaşındaki eski milli tekvandocu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile İYİ Parti'ye katıldığını açıkladı.

"Sizlerin temsilcisi olarak sürdürmeye karar verdim"

Yaman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Profesyonel sporculuk kariyerimdeki mücadelemi bundan sonra ülkemin refahı için sizlerin temsilcisi olarak sürdürmeye karar verdim. Ve ilk adımı bugün attık. Çünkü yenilikçi ve Cumhuriyetçi olanların yeri, gerçekten yenilikçi ve Cumhuriyetçi olanların yanıdır" dedi.

Neden bıraktı?

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli tekvandocu İrem Yaman, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda yer almayacağını söyleyerek, "Benim uğradığım bu haksızlığa başka kadın sporcuların uğramaması için elimden geleni yapacağım" ifadelerini kullanmıştı. 

 

Milli sporcu İrem Yaman, daha önce yaptığı basın toplantısında 2020 Tokyo Olimpiyatları'na hak ettiği halde katılamama gibi bir durumla karşı karşıya olduğunu söylemişti.
 

Olimpiyatlara Hatice Kübra İlgün gitti

Yaman, Dünya olimpik sıralamada Hatice Kübra İlgün’ün üzerinde olduğunu ifade etmiş ve olimpiyat kota hakkının da kendisine ait olduğunu ve bu hak için sonuna kadar mücadele edeceğini söylemişti. 


İrem Yaman'ın iddialarına cevap veren İlgün ise, olimpiyatlara gitmeyi kendisinin hak ettiğini ve haklının kazandığını açıklamıştı.