AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Milli tekvandocunun gözü Avrupa Şampiyonluğu'nda

İlk Yayınlanma : 20 Eyl 2017 - 15:49 / Son Güncelleme : 20 Eyl 2017 - 15:49

Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli tekvandocu İklima Betül Karakuş, Avrupa Şampiyonası'nda da madalya kazanmayı hedefliyor.

Samsun'da 7-11 Eylül'de düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası'nda 46 kilo "genç bayanlar" kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Karakuş, öğrencisi olduğu Doğa Koleji'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonaya 75 ilden yaklaşık 2 bin 500 sporcunun katıldığını söyledi.

Kategorisinde 7 maç yaparak şampiyon olduğunu ve altın madalya kazandığını belirten 16 yaşındaki tekvandocu, hedefinin 3-5 Kasım'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'ndan da dereceyle dönmek olduğunu ifade etti.

Avrupa Şampiyonası'nın Kıbrıs Rum Kesimi'nde yapılacağını aktaran Karakuş, "Hedefim Avrupa Şampiyonası'nda ardından dünya şampiyonasında birinci olmak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek." dedi.

Eğitim ve spor hayatını birlikte sürdürdüğünü dile getiren Karakuş, şampiyonaya günde çift idman yaparak hazırlandığını belirtti.

Karakuş, kendisine destek olan ailesine, öğretmenlerine ve antrenörlerine teşekkür ederek, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edip, İstiklal Marşı'nı okutarak yurda dönmeyi amaçladığını söyledi.