Milli voleybolcu Hande Baladın: "Avrupa’da oynamayı düşünebilirim"

Akın Ungan
22.12.2021 - 13:26 | Son Güncellenme: 22.12.2021 - 13:30

Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından Eczacıbaşı Dynavit’in milli voleybolcusu Hande Baladın, kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Milli voleybolcu Hande Baladın: "Avrupa’da oynamayı düşünebilirim"

Misli.com Sultanlar Ligi ekiplerinden Eczacıbaşı Dynavit'in yıldız oyuncusu Hande Baladın, ligin ilk yarısı ve kariyerinin gidişatı hakkında değerlendirme yaptı.

"Tüm maçları tam kapasiteyle oynuyoruz"

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda milli takım formasıyla Avrupa üçüncülüğü yaşayan Hande Baladın, gelen başarıların ardından Türkiye'de voleybola olan ilginin arttığını belirtti. Baladın, "Bizim her zaman istediğimiz futbol, basketbol kadar izlenebilmekti. Onları geçmek gibi bir düşüncemiz hiç yoktu. Ama son dönemlerde çok fazla seyirci desteği var. Voleybol çok izleniyor. Bundan önce ligin son sıralarındaki takımlarla oynadığımızda tribünleri boş görebiliyorduk ama şu anda tüm maçları tam kapasiteyle oynuyoruz" ifadelerini kullandı.

"Avrupa'da, ligde ve kupada şampiyonluk gibi hedeflerimiz var"

Ligin ilk yarısını lider Fenerbahçe Opet ile aynı puanda, ikinci olarak tamamlayan Eczacıbaşı'nın yıldızı, "İlk yarı kendi takımım adına güzel geçti. Hocamız değişti. Yeni gelen oyuncular oldu. Yeni bir sistemimiz var ama bu süre zarfı içinde biz de en iyi şekilde çalışarak elimizden gelenin en iyisini göstermeye çalıştık ve ikinci tamamladık. Hedeflerimiz daha farklı. Ligde şampiyon olmak ve Avrupa’da, Türkiye kupasında şampiyonluk gibi hedeflerimiz var. Onlar için çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Şu anda bir araya girdik. Daha sonra tekrar çalışmalara devam edeceğiz. Bu arada maçlar yokken çok yüksek seviyede performans göstermemiz gereken antrenmanlarımız var. Orada kendimizi daha da geliştirerek ligin ikinci yarısında hedeflerimize ulaşmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Voleybolda Türkiye ligi, en iyilerden

Türkiye'nin voleybol konusunda en iyi liglerden biri olduğunu vurgulayan Hande Baladın, "Tüm yabancı oyuncular burada oynamak istiyor. Türk sporcu olarak, kendi ligimde hem kendi ülkemi hem de kendi takımlarımızı temsil etmek büyük bir gurur." dedi.

Avrupayı düşünebilirim

İleride farklı kültürleri keşfetmek için Avrupa'yı tercih edebileceğini söyleyen voleybolcu, "Avrupa’yı bundan önce hiç düşünmüyordum. Çünkü Türkiye ligi zaten Dünya'nın ve Avrupa’nın en iyi liglerinden biri. Ama eğer farklı kültürleri görmek istiyorsam ya da farklı voleybolu görmek istiyorsam 'neden olmasın?' diyebilirim. Hala Eczacıbaşı ile olan anlaşmam var. Eğer böyle bir kararı net bir şekilde verirsem tabi ki bir gün gitmek isterim." yorumunda bulundu.

Senin için hazırladığımız haberler