AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Milliler için Hamit Altıntop'un kafasında bir Alman var! Stefan Kuntz

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 10 Eyl 2021 - 23:03 / Son Güncelleme : 10 Eyl 2021 - 23:25

A Milli Takım'da teknik direktör arayışı sürerken Hamit Altıntop'un Alman ekolüne geçilmesinden yana olduğu ve Stefan Kuntz'u istediği öne sürülüyor.

Milliler için Hamit Altıntop'un kafasında bir Alman var! Stefan Kuntz

KARTAL YİĞİT-AJANSSPOR

Şenol Güneş ile yollarını ayıran Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF),  A Milli Takım'ın teknik direktörlüğüne Okan Buruk'u getirmesi bekleniyor. Buruk ile TFF yönetiminin yarın buluşup, son noktayı koyacağı öğrenildi. Yeni dönemde TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop'un da Milli Takımlar Sorumlusu olacağı ortaya atılan iddialar arasında.

Altıntop, Okan Buruk'a mesafeli

Diğer yandan kulislerde konuşulan, Altıntop'un milli takım için düşündüğü teknik adamın Okan Buruk olmadığı yönünde. Altıntop'un milli takımda Alman ekolüne geçilmesinden yana olduğu ve bu çerçevede kafasındaki teknik direktör adayının da Stefan Kuntz olduğu öne sürülüyor. 

Almanya Olimpik Milli Takımı'nı yönetti

58 yaşındaki teknik adam Almanya U21 Teknik Direktörlüğü yaparken, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na katılan Panzerlerin de hocalığını yaptı.

Beşiktaş'ta bir sezon futbol oynadı

Kuntz, futbolu bıraktıktan sonra kulüplerde yöneticilik ve direktörlük yaptı. Ünlü futbol adamı 2008-2016 arasında Kaiserslautern'in başkanlığını da yaptı. Kuntz, 2016'da Almanya U21 takımının başına geçerek eşofmanlarını giyip sahaya indi yeniden. 1995-96 sezonunda Beşiktaş forması giyen Stefan Kuntz, teknik adam olarak 4-3-3 sistemini benimsiyor.