Millilere iki şok birden!

EURO 2016'da D grubunda mücadele eden Milli Takımımız bugün yaptığı antrenmanla İspanya karşılaşmasının hazırlıklarına devam ederken, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal'ın sakatlığı ile büyük şok yaşadı.
14 Haziran 2016 21:26- Son Güncelleme - 14 Haziran 2016 22:41
Google news abonelik
Millilere iki şok birden!

Marsilya yakınlarında Saint Cyr sur Mer bölgesinde kamp yapan ay-yıldızlı ekip, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yönetiminde çalıştı. Stade Saulnier'de basına açık gerçekleştirilen antrenman, ısınma hareketleri ve pas çalışmasıyla başladı. Dar alanda pasa dayalı taktik oyunla süren idman, çift kale maçla sona erdi.

Fatih Terim, antrenmandan önce Ozan Tufan, Oğuzhan Özyakup ve Hakan Çalhanoğlu ile bir süre konuştu. Deneyimli teknik adam, idman sonrasında da Selçuk İnan ile görüştü.

Grubun ilk maçında Hırvatistan'a yenilen milliler, karşılaşmanın moral bozukluğunu üstlerinden atarken, oyuncuların antrenmanın pas çalışmasındaki neşeli tavırları dikkati çekti.

Bu arada, antrenmanı takip eden İspanyol gazeteciler, çalışmayı görüntülerken, takımın son durumu hakkında da bilgi topladı. 

A Milli Takım, İspanya maçının hazırlıklarını yarın akşam yapacağı idmanla sürdürecek.

Gökhan ve Mehmet idmanı yarıda bıraktı

A Milli Takım'da Gökhan Gönül ve Mehmet Topal, antrenmanı yarıda bıraktı.

Midesinde ağrı hisseden Gökhan ile sol arka üst adalesinde küçük bir spazm oluşan Mehmet, çalışmayı tamamlayamadı.

İki oyuncunun da ciddi bir durumunun olmadığı ve tedbir amaçlı olarak antrenmandan ayrıldıkları bildirildi.

Türk taraftarlardan destek

Millilerin kamp yaptığı bölgeye gelen bir grup Türk taraftar, ay-yıldızlı ekibi stat dışından destekledi.

Saint Cyr sur Mer bölgesinde bulunan Stade Saulnier'e gelen taraftarlar, A Milli Takım'ın stada girişi sırasında sevgi gösterilerinde bulundu. Taraftarlar, antrenman sırasında da Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile oyuncular lehine tezahüratta bulundu.

Ay-yıldızlı oyuncular da antrenman sonrasında taraftarların yanına giderek, onlarla fotoğraf çektirdi.