Mirallas'tan transferde Fenerbahçe açıklaması!

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK'da forma giyen ve kariyerinde Premier Lig deneyimli olan Kevin Mirallas, Fenerbahçe ile olan transfer süreci hakkında açıklama yaptı. Daha önce Galatasaray'a da önerildiği gündeme gelen Mirallas, Fenerbahçe'ye neden transfer olamadı? İşte yanıtı...
10 Kasım 2020 13:53- Son Güncelleme - 10 Kasım 2020 15:29
Google news abonelik

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü'nün orta saha oyuncusu Kevin Mirallas, mücadeleye hazır olduğunu ve kendisini Gaziantep'te iyi hissettiğini söyledi. "Buraya tatile gelmedim. En az 4-5 yıl daha oynamak istiyorum" diyen Mirallas, Fenerbahçe ile olan transfer sürecini de anlattı. Mirallas, neden Fenerbahçe ile transfer olamadı? İşte detaylar...

Mirallas, "Eğer hoca güvenmiyorsa oynamak çok zor oluyor"

Gaziantep FK'nın Belçikalı oyuncusu Kevin Mirallas, geçen yıl kendi adına futbol anlamında zorlu bir süreç geçirdiğini anlattı. Bu yıl ise Gaziantep FK'ye transferinin kariyeri açısından önemli bir an olduğunu belirten Mirallas, şöyle konuştu:

"Geçen sene benim adıma çok zordu, çünkü oynayamıyordum. Geçen sene hocamla sorunlarım vardı, hocayla sorun olunca da bazı şeyler elbette ki kolay olmuyor. Bu tarz durumlarda hocanın güvenine ihtiyacınız oluyor. Eğer hoca güvenmiyorsa oynamak çok zor oluyor. Gaziantep FK transferi de beni bu yüzden etkiledi. Burada beni hoca çok istedi, gelmemin en önemli nedeni de buydu. Yani buraya gelmekteki önemli şeylerden birisi oynama isteğimdi. Buraya gelmeden önce Sumudica ile görüştüm, çok istediğini ve bana güvendiğini dile getirdi. Benim buraya gelme isteğimi artıran en önemli şey de buydu."

"Türkiye ile ilgili olumsuz yorum duymadım, haklı olduklarını gördüm"

Tecrübeli orta saha oyuncusu, Türkiye'ye gelmeden önce araştırmalar yaptığını aktararak, şöyle devam etti:

"Türkiye'ye gelmeden önce bazı arkadaşlarımla görüştüm, 'Türkiye nasıl?' diye sordum. Hepsi çok güzel şeyler söyledi. Bir tane bile olumsuz bir şey duymadım. Geldiğimde de haklı olduklarını gördüm. Türkiye ligi, çok zorlu bir lig. Çünkü tüm takımlar büyük isimleri transfer edebiliyor, büyük oyuncular getirebiliyor. Başka ülkelerde 3-4 takım olur, gerisi ortalamadır. Ama buradaki tüm takımlar hemen hemen birbirine denk. Dolayısıyla lig zorlu ve çekişmeli oluyor."

Gaziantep'in yıldızı Fenerbahçe'yle olan transfer sürecini anlattı

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü'nün Belçikalı oyuncusu Kevin Mirallas, 3-4 yıl önce Fenerbahçe ile masaya oturduğunu belirterek "Teklif sunuldu ama transferler her zaman gerçekleşecek diye bir şey yok, olmamıştı" dedi.  Kulübü, Mirallas'a Gaziantep'in plaka kodu olan 27 numaralı forma vermişti.