Mircea Lucescu'dan flaş Arda Turan ve Cenk Tosun sözleri!

4 Haziran 2018 16:51- Son Güncelleme - 4 Haziran 2018 19:51
Google news abonelik

Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Mircea Lucescu, Rusya ile oynanacak olan hazırlık maçı öncesinde basın mensuplarının karşısına geçti. Rumen teknik adamın yaptığı açıklamalardan Ajansspor'un derledikleri şu şekilde;

Lucescu'dan Rusya sözleri...

Rus futbolcuları iyi tanıyorum. Samedov'un çok etkili ortaları var. Diğer genç oyuncular da alternatif ve hızlı oyuncular. Son maçta organizasyon değişikliği yaptıklarını gördük. Benim hepsiyle iyi ilişkilerim var. İyi bir Dünya Kupası geçirmelerini diliyorum.

Lucescu: Kimseye kapıları kapatmış değilim

Lucescu: Kimseye kapıları kapatmış değilim

Son maçta 5-3-1-1 formasyonundan, 4-1-4-1 sistemine döndüklerini gördük. Arda’nın cezası var. Kendisi 31 yaşında. Yetenekli bir oyuncu. Kimseye kapıları kapatmış değilim. Genç oyuncularla bu süreci değerlendiriyoruz. Oynamayan oyuncuları milli maçlarla tecrübe edinmeye çalıştık. Dünya Kupası’na giden 3 takımla maç oynayan tek takımız ve teknik direktörüm herhalde.

"Brezilya bize ödül vermeli"

"Brezilya bize ödül vermeli"

Aslında Brezilya bize ödül vermeli. Fred ve Tyson gibi oyuncuları eğittik. Fred için mutluyum. Onun pozisyonu değiştirdim ve defansif bir orta saha oyuncusu olarak kullandık. Tyson da olgunlaştı. 8 tane oyuncuya kadar Brezilya Milli Takımı’na gidebileceğini düşünüyordum.

Lucescu: Cenk'in bir daha aynı şeyi yapacağını düşünmüyorum

Cenk Tosun'un olayını analiz etmek kolay değil. Sonraki gün geldi ve 'Kusura bakmayın' dedi. Yaptığı hareket için bir şey söylemeyeceğim. Kurban ararsanız, bir tane çıkar. Bir daha yapacağını düşünmüyorum. Türkler olarak bunlara alışığız.

"Rusya'nın motivasyonu elbette olacaktır"

"Rusya'nın motivasyonu elbette olacaktır"

Uzun bir parkurda başladık hazırlıklarımıza. Rakibimiz Rusya'nın  motivasyonu elbette olacaktır. Genç oyuncularımız da oynayacağımız bu maça motive olacaktır.

HASAN ALİ KALDIRIM, RUSYA MAÇI ÖNCESİ KONUŞTU. AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ...