• Diğerleri

Mircea Lucescu'dan istifa açıklaması! Dinamo Kiev...

Ukrayna Birinci Futbol Ligi ekiplerinden Dinamo Kiev'de teknik direktörlük görevine getirilen ve 4 gün sonra istifa eden Mircea Lucescu'dan yeni açıklama geldi. Rumen teknik adam görevine devam edecek mi? İşte detaylar...
28 Temmuz 2020 11:14- Son Güncelleme - 28 Temmuz 2020 11:16
Google news abonelik
Mircea Lucescu'dan istifa açıklaması! Dinamo Kiev...

DIŞ HABER - AJANSSPOR

Ukrayna Birinci Futbol Ligi ekiplerinden Dinamo Kiev'de teknik direktörlük görevine getirilen ve 4 gün sonra istifa eden Mircea Lucescu, kararından vazgeçti.

Dynamo Kiev, Lucescu ile kulüp başkanı arasında yapılan görüşmelerin ardından, tecrübeli teknik adamın istifadan vazgeçtiğini açıkladı.

Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, başkan Igor Surkis, "İkimizde zor bir karar aldık. Böyle bir ortamda çıkabilecek tüm riskleri düşünerek size teklifimizi yaptık. Takım en iyi koşulları sergilemek için çok iyi bir potansiyele sahip. Buna karşılık, kulüp yönetimi hedeflere ulaşmak için doğru koşulları yaratmaya hazırdır. Birlikte çıkacağımız bu zorlu yolculuğu kabul ederseniz, Dinamo'nun görkemli tarihini yazmaya devam edeceğiz" dedi.

Mircea Lucescu ise, "Dinamo'nun hedeflerine saygı duyuyorum. Zorluklara asla yenik düşmedim. Sizin gibi insanların desteğini aldığımda bunu yapmaya hazır değildim. Korkularım sadece Kiev kulübünün futbol ailesi için zorluk yaratmamakla ilgiliydi. Salı günü Kiev'de görüşürüz" diyerek sözlerini tamamladı.

Bilindiği üzere Dinamo Kiev Ultras taraftar grubu, Rumen teknik adamı istemiyordu. Lucescu da bu nedenle görevinden istifa etme kararı almıştı.

Penaltı kurtardı sonra... İşte ayarsız kaleci!