AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mircea Lucescu'dan Rusya maçı öncesi açıklama: "Türk oyuncuların kalitesini..."

İlk Yayınlanma : 13 Eki 2018 - 17:12 / Son Güncelleme : 13 Eki 2018 - 20:12

Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Mircea Lucescu basın toplantısı düzenledi.

Mircea Lucescu'dan Rusya maçı öncesi açıklama: "Türk oyuncuların kalitesini..."

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rusya maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi. Lucescu'nun açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Rusya iyi bir ekip"

Maçın kilidini çözecek reçete olsa bile burada reçeteyi söylemem. Rusya iyi bir ekip. Kimin nerede, nasıl oynayacağını söylemem. Maçın ilk 11'ini maçtan önce açıklamam doğru değil.

"Gençlere güven vermek lazım"

Genç futbolcular güçlü, iyi ekiplere transfer oldular. Ben şu anda onlara yardımcı olmaya çalışıyorum, kendi ekiplerinde kalıcı olmaları lazım. Genelde teknik adamlar tecrübeli oyuncularla oynamak isterler ama bazı teknik adamlar gençlerle yola çıkar. Onlara zaman vermek lazım, güven vermek lazım. Rusya, Türkiye ve Kıbrıs gibi ülkelerde orta yaşlı oyuncularla oynanıyor.

Antrenman yaptıkları yer hakkındaki soruya yanıt

Bize Rusya Federasyonu'nun söylediği yerde antrenman yapıyoruz. Bize bildirilen yer burası. O yüzden çalışmalarımızı burada sürdürüyoruz.

"Türk futbolcuların kalitesini ön plana çıkarmaya çalışıyorum"

Rusya fizik gücü yüksek bir takım. Biz ise onlara onlara göre daha farklı oynayan, kısa paslar yapmaya çalışan bir ekibiz. Yarın kimin daha başarılı olacağını göreceğiz. Fizik mücadeleden ziyade biz  daha kısa paslarla oynayan bir takımız. Ben Türk futbolcularının kalitesini ön plana çıkarmaya çalışan bir futbol oyunu ortaya koymaya çalıyorum. Bizim fizik gücünü zorlamamız pek mümkün değil.

"Kazanmak istiyoruz"

Mircea Lucescu, TRT'ye verdiği röportajda ise, "Her iki taraf için de önemli bir maça çıkacağız. Kazanan takım grubu lider bitirmek için avantaj kazanacak. Her iki taraf da birbirini tanıyor. Ekibimiz sürekli maç yapan bir ekip. Birbirimizi tanıyoruz. Çalışmalarımızı ortaya koyup yarın kazanmak istiyoruz." diye konuştu.