MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca istifa etti

Akın Ungan
12.12.2023 - 18:21 | Son Güncellenme: 12.12.2023 - 22:05

Son dakika | MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçı sonunda hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan başkan Faruk Koca görevinden istifa etti. Detaylar...

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca istifa etti

AJANSSPOR HABER

Trendyol Süper Lig'in 15'inci haftasında MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan ve 1-1 biten maçın ardından hakem Halil Umut Meler saldırıya uğradı. Son düdükle beraber sahaya inen MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca Halil Umut Meler'e yumruk attı. Yöneticiler ise yere düşen Meler'i tekmeledi.

Faruk Koca tutuklandı

Saldırının ardından rahatsızlanan MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, hastaneye kaldırılarak müşade altında kaldı. Koca, tedavisinin ardından tutuklandı.

Koca, görevinden istifa etti

Halil Umut Meler'e attığı yumrukla Türk futbol gündemini sarsan Faruk Koca, kulübün resmi hesaplarından bir açıklama yayınladı. Koca, MKE Ankaragücü başkanlığından istifa etti.

İlgini Çekebilir
Süper Lig hakemleri istifa etti!
Habere Git

"Halil Umut Meler ve ailesinden özür diliyorum"

Faruk Koca, "Dün akşam Çaykur Rizespor ile oynadığımız müsabaka sonrası maçı yöneten hakem Halil Umut Meler'e karşı sergilediğim tavır nedeniyle başta Sayın Meler ve ailesi olmak üzere; Türk hakem camiasından, spor kamuoyundan ve milletimizden özür diliyorum" ifadeleri ile açıklamasına başladı.

Koca, "Konunun nasıl ve neden buraya geldiği yaşanan olaydan bağımsızdır. Nasıl büyük bir haksızlık ya da yanlışlık olursa olsun hiçbir şey, kesinlikle arzu etmediğim şekilde faili olduğum şiddet olayını ne meşrulaştırır ne de bir açıklama getirir" dedi.

"Büyük bir mahcubiyet duyuyorum"

Koca, "Spor sahaları centilmen müsabakanın mekanı olması gerekir. Benim tavrım da dahil olmak üzere fairplaye gölge düşüren hiçbir tavrın statlarda, salonlarda olmaması gerekir. MKE Ankaragücü Başkanlığına geldiğim günden bugüne her zaman bu yönde yapıcı insiyatifler almış biri olarak, tam aksi bir ortamın oluşmasına vesile olduğum için büyük bir mahcubiyet duyuyorum" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Ankaragücü Başkanı Faruk Koca tutuklandı!
Habere Git

"Ankaragücü Başkanlığından istifa ettimi duyurmak isterim"

Faruk Koca, "Ankaragücü kulübüne, Ankaragücü taraftarına, içinde bulunduğum camiaya ve aileme daha fazla zarar gelmemesi için an itibariyle MKE Ankaragücü Başkanlığından istifa ettimi de kamuoyuna duyurmak isterim" diyerek istifa ettiğini açıkladı.

"Türkiye futbolunun yapısal sorunlarının konuşulmasını temenni ediyorum"

Sözlerine devam eden Koca, "Umarım ki herkesten çok benim kabul edemeyeceğim bu olay, başta futbol camiamız olmak üzere spor hayatımızın yanlışlardan, eksiklerden, şiddet kültüründen arınması için bir sebep teşkil eder. Aynı zamanda, benim sebep olduğum bu vahim olay dolayısıyla Türkiye futbolunun yapısal sorunlarının da daha gerçekçi bir şekilde konuşulmasını temenni ediyorum" dedi.

Koca, "Bu vesile ile tekrar özellikle Ankaragücü taraftarları olmak üzere üzdüğüm herkesten özür diliyorum. Gerek başında bulunduğum kulübümün, gerek futbol camiasının, gerekse de ülkemizin böyle bir olay ve görüntü ile anılmasından derin üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim" diyerek açıklamasına son verdi.

Senin için hazırladığımız haberler