AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Modric'den Ronaldo ve Mourinho itirafı

İlk Yayınlanma : 06 Haz 2020 - 17:18 / Son Güncelleme : 06 Haz 2020 - 17:19

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Tottenham Hotspur Menajeri Jose Mourinho ile vatandaşı Cristiano Ronaldo arasında hissedilen soğuk savaşı Luka Modric somut olarak dile getirdi. Modric, otobiyografisinde ikisi arasındaki gerilimi yazdı; Mourinho ve Ronaldo arasındaki kavgaya ramak kaldığını açıkladı.

Luka Modric, "Benim Oyunum" isimli otobiyografisinde Real Madrid'deki soğuk savaşı sayfalarına taşıdı. Hırvat oyuncu, Jose Mourinho - Cristiano Ronaldo'nun kavga etmelerine ramak kaldığı ifadelerine yer verdi.

Mourinho'nun, 2010-13 tarihleri arasında teknik direktörlüğünü yaptığı dönemde Ronaldo'yu rakip oyuncuya pres yapmadığı için eleştirdiğini ileri süren Modric şu ifadeleri kullandı;

"Birbirlerine patlayacaklardı"

"İkili soyunma odasında neredeyle birbirlerine patlayacaklardı. İkili uzun süre sahada münakaşa etti. Soyunma odasına gittiğimizde Ronaldo hayal kırıklığı içerisindeydi. Neredeyse ağlayacaktı. Ronaldo, 'Her şeyimi yapıyorum ve hala beni eleştirmeye devam ediyor' diyerek tepkisini gösterdi.

"Mourinho'nun tepkisine şaşırmıştım"

Mourinho'nun tepkisine şaşırmıştım. Maçı 2-0 kazanıyorduk ve Ronaldo'yu rakibe pres yapmadığı için eleştiriyordu. İkili arasındaki münakaşa çok sertleşmişti ve aralarındaki olası kavgayı futbolcular ayırmıştı."

Mourinho ile Ronaldo, Real Madrid'de 1 La Liga ve 1 de İspanya Kral Kupası şampiyonluğu yaşarken, Avrupa'da başarı gelmemesi üzerine Portekizli menajer ile yollar ayrılmıştı. Ronaldo, vatandaşının menajerliği döneminde 164 maçta 168 gol kaydetmişti. Real ise Mourinho'yu gönderdikten ertesi yıl İtalyan teknik adam Carlo Ancelotti ile Avrupa şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Ronaldo ve Modric'li Real Madrid, Zinedine Zidane'ın gelişinin ardından 2016-19 yılları arasında 3 yıl Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kupasını kaldırmıştı. Real Madrid'deki döneminde yıldız oyuncuları bile eleştirmekten sakınmayan Mourinho, kulüp efsanelerinden Iker Casillas ile ters düşmüş ve İspanyol oyuncuyu yedek bırakmıştı. (NTV)