Mohamed Salah'dan şampiyonluk sözleri: "Bu senenin o sene olduğuna inanıyorum"

01.03.2019 18:49 - Son Güncelleme -
Mohamed Salah'dan şampiyonluk sözleri: "Bu senenin o sene olduğuna inanıyorum"

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Liverpool forması giyen Mısırlı yıldız Mohamed Salah beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu. Kırmızı formayla şampiyonluk hayalleri kurduğunu dile getiren Salah bu sezon çok daha iyi savunulduğu görüşünde...

"O sene bu sene"

Salah, "İnsanların sevgisi biraz baskı yaratıyor. Çünkü insanları mutlu etmek istiyorum. Ama bu durumun kesinlikle benim performansımı etkilemesine izin vermiyorum. Taraftarın bizden şampiyonluk bekliyor olması baskı yaratıyor. Çünkü 29 yıldır şampiyon olamadık. Bu senenin o sene olduğuna inanıyorum. Herkes bizi favori görüyor. Kalan maçların hepsini kazanmak için işimize iyi konsantre olmalıyız. Maç maç düşünüyoruz. Ama ben eve gittiğimde bazı hayaller kuruyorum. Son maçımız olduğunu ve onu kazanıp Premier Lig'de zafere ulaştığımızı düşünüyorum. Çok iyi konsantre oluyorum. Bunu düşleme ihtiyacımız var ama düşlerimizi kendi aramızda çok fazla konuşmuyoruz." dedi.

"Şampiyonlar Ligi finalinde yaşadığım sakatlık mazide kaldı"

Şampiyonlar Ligi'nde yaşadığı sakatlık hakkında konuşan Salah, "Şampiyonlar Ligi finalinde yaşadığım sakatlık mazide kaldı. Çok zor bir andı ama bitti. Bu sene bir şeyler kazanmak için daha heyecanlı ve daha azimliyim." şeklinde konuştu.

"Onları şaşırtmak adına bazen değişiklikler yapmamız gerekiyor"

Sağ kanatta oynadığımda rakiplerimiz bunun önlemini iyi alıyor diyen Salah, "Onları şaşırtmak adına bazen değişiklikler yapmamız gerekiyor. Yoksa maça çıktığımızda Salah'ın sağ tarafta olduğunu biliyorlar ve oyun planlarını ona göre şekillendiriyorlar. Sahaya çıktığımda da etrafımı 4 oyuncunun sardığını görüyorum. Sonuç olarak benim gol atmam ve takımıma yardımcı olmam gerekiyor. Görevim bu." açıklaması yaptı.

"Trent'siz de kazandık"

Trent'in performansını değerlendiren Salah, "Tabii ki Trent'in olmayışı takımı etkiledi. Çünkü o çok iyi bir oyuncu ama onsuz da maçlar kazandık. Yedek kaldığı zamanlar da oldu ve o maçları da kazandık. Yine de çok etkileyici bir futbolcu ve bizim için çok önemli" ifadelerini kullandı.

Engelli çocuğun futbol yeteneği

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up